Dil eğitiminde +1 modeli

SUBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gürler atandı.

Dil eğitiminde +1 modeli

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Sarıbıyık, +1 Uygulamalı Eğitim Modeli’ni Yabancı Diller Yüksekokulu’nda da hayata geçirmek istediklerini belirtti.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gürler atandı. Gürler, görevi Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Yabancı Diller Yüksekokulu’nda görevli akademisyen ve personellerin de yer aldığı devir teslim töreninde Prof. Dr. Zafer Tatlı’dan devraldı. Aynı zamanda Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü görevini de yürüten Tatlı, bu görevine devam edecek.

Mezunlar yeterli seviyede olmalı
SUBÜ öğrencilerinin yabancı dil seviyelerinin mezun olduklarında yeterli seviyede olmasını istediklerini belirten Rektör Sarıbıyık, “Yabancı Diller Yüksekokulumuz bünyesinde kısa süre içerisinde çok kaliteli hocalardan oluşan bir kadro kurduk. Tabi kalite tek başına yeterli olmuyor. Aynı zamanda dinamizm ve sinerji de gerekiyor. Ekibimiz bunu şu ana kadar çok güzel bir şekilde ortaya koydu. İki görevi birden yürüten Zafer Tatlı hocamız büyük bir özveriyle yüksekokulumuzu bir yere kadar taşıdı. Bundan sonrasında İsmail hocamız bayrağı devralıyor. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

İşveren tercihinde önemli kriter
Eğitim metodları ve nitelikli insan yetiştirme yönüyle ön plana çıkan bir üniversite olduklarını vurgulayan Sarıbıyık, “Diğer alanlarda sağladığımız bu başarıyı yabancı dilde de sağlayacağımıza inancımız tam. İş dünyası ile yakın ilişkiler içerisindeyiz. Şehrimizde de faaliyette bulunan dünyanın önde gelen şirketlerinden birisinin üst düzey bir yöneticisi yaptığımız görüşmede, ‘Bizim için SUBÜ ve İngilizce eğitim yapan üniversite mezunu bir öğrenciyi birbirinden ayıran en büyük kriter yabancı dil’ demişti. İşte yabancı dil bu kadar önemli bir donanım olarak ön plana çıkıyor. +1 Uygulamalı Eğitim Modeli’ni burada da hayata geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Odak noktası belli
Yabancı Diller Yüksekokulu’nu kurulduğu ilk andan başlayarak büyük emeklerle önemli bir noktaya taşıdıklarını kaydeden Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Zafer Tatlı, “Bugün görevi devrediyorum. Yüksekokulumuz İsmail hocamız, akademisyenlerimiz ve personellerimizin gayretiyle hedeflerine ulaşacak ve örnek olacak noktaya gelecektir” derken, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gürler, “SUBÜ tüm birimleriyle şehre ve ülkeye katkı sağlamaya, nitelikli insanlar yetiştirmeye odaklanmış bir üniversite. Yüksekokulumuz da bu doğrultuda yol alacak. Emekleri için Zafer hocamıza ve göreve layık gördüğü için Rektör hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

SUBÜ Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER