Doğru Tercih “SAÜ Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi “

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Doğru Tercih programının ikinci bölümü Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejat Yumuşak ile gerçekleşti.

Doğru Tercih “SAÜ Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi “

Programda fakültenin eğitim, staj imkânları, mezun istihdam olanakları, lisansüstü program bilgisi, akademik çalışmalar ve yaşayan kampüs hakkında bilgi aktarımı yapıldı.

“25 yıllık fakülte”
Konuşmasına fakültenin tarihi geçmişi ve bölüm tanıtımları ile başlayan Dekan Prof. Dr. Nejat Yumuşak, “ Fakültemizin geçmişi 25 yıl öncesine dayanıyor. 1994 yılında Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Mühendislik Fakültesi bünyesinde kuruldu ve 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesine dönüştü. Bilgisayar Mühendisliğinin yanında Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümünün de açılmasına karar verildi ve geçtiğimiz yıl Yazılım Mühendisliği bölümü de açılmış oldu” dedi.

Fakültemiz bünyesinde 3 bin civarında mühendis mezun ettiklerini söyleyen Dekan Yumuşak, “Mezunlarımızın hepsi şu anda başarılı bir biçimde mesleklerini icra ediyorlar. Zaman zaman bizlerle başarı hikâyelerini de paylaşıyorlar ve mezunlarımız sektörde kendilerine güzel bir yer edinmiş durumda” dedi.

Neden Sakarya Bilgisayar ve Bilim Bilimleri Fakültesi?
“Neden Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi” sorusunun cevabını veren Dekan Yumuşak, “TUBİTAKIN yetkinlik analizi çalışmalarında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi bilgi güvenliği, siber güvenlik, veri madenciliği, veri analizi, yapay zeka, makine öğrenmesi ve MW simülasyon gibi öncelikle alanlarında kendisine yer bulmuş, bu öncelikli alanlarda birinci ve ikinci bölgede olmayı ve kalmayı başarmış bir fakültedir” dedi.

Öğretim üyesi ve öğretim elamanı sayısının iyi bir düzeyde olduğunu ifade eden Dekan Yumuşak, “Hem tecrübeli öğretim üyesi sayısı hem de genç ve dinamik akademisyenlerle birlikte, tabi ki aramıza her sene katılan yaklaşık 300 tane genç zeki fidanlar sayesinde Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi çok büyük bir aileye dönüşüyor. Buradaki enerji birikiminden öğrencilerimizin maksimum düzeyde faydalanacağını düşünüyorum. O nedenle Bilgisayar Mühendisliği mesleğinde başarılı olacağını düşünen ve bu bölümü yazmayı kararlaştırılmış kişilerin öncelikle tercihlerinden biri Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi olmalıdır” dedi.
Programın devamını Sakarya Üniversitesi kurumsal YouTube hesabı (sakaryaunı) kanalından izleyebilirsiniz.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER