Duraklarda Da Boş Durmak Yok!

Duraklarda Da Boş Durmak Yok!

Sakarya İlkokulu tarafından hazırlıkları tamamlanan, Mukaddes Karip'in proje yöneticisi olduğu projenin sorumlusu Sakarya İlkokulu öğretmeni Handan Özer tarafından hayata geçirilen Durakta Matematik Projesi hayata geçirildi. Dr. Nuri Bayar Ortaokulu ve Sakarya Demokrasi Meydanı yakınındaki otobüs duraklarda projeye ait afişler asıldı.  

İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş proje hakkında şunları söyledi: “Öğrenme sadece duvarlar arsında gerçekleşecek bir olgu değildir. Bilgi ve beceri kazanma hayatın her alanında, her saniyesinde gerçekleştirilebilir. Bu projede de öğrencilerimizin ve matematik meraklısı tüm bireylerin bir yerden bir yere giderken aynı zamanda zihinsel ve bilişsel de bir yolculuğa çıkmalarını, vakitlerini bilgilenme ile geçirmelerinin sağlamayı amaçlıyoruz.

Bu projeye desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye, Adapazarı Belediye başkanımız Mutlu Işıksu’ya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’a ayrıca Sakarya İlkokulu Müdürü Rahman Uygun ve Projeden sorumlu öğretmenlerimiz Mukaddes Karip ve Handan Özer’e teşekkür ederim. Proje önümüzdeki günlerde diğer durak ve bekleme alanlarında da hayata geçirilerek daha fazla katılımcıya ulaşması sağlanacaktır.”

Nagihan DELİGÖZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER