Durmuş, ilçe müdürleriyle çevrim içi toplandı

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilçe müdürleriyle çevrim içi toplantıda bir araya gelerek eğitim-öğretim faaliyetlerini değerlendirdi.

Durmuş, ilçe müdürleriyle çevrim içi toplandı

Zoom platformu üzerinden yaklaşık iki saat süren toplantıda; ölçme değerlendirme çalışmaları, sınav takvimleri, eğitim projeleri, güçlendirmesi devam eden okul binaları, uzaktan eğitim faaliyetleri, canlı dersler, yüz yüze eğitim yapılan okullardaki maske-mesafe-temizlik tedbirleri, Teknofest, TÜBİTAK, eTwinning vb. ulusal ve uluslararası projelere öğrenci ve öğretmen katılımları konularında bilgi paylaşımı yapıldı.

Salgın hastalık döneminde uzaktan eğitim çalışmalarında ilimizin başarılı bir süreç geçirdiğini hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin bu dönemde çocuklarımıza eğitim eksikliğini yaşatmamak adına fedakârca görev yaptıklarını ifade etti.

Geçtiğimiz hafta TÜBİTAK ve ardından eTwinning çalışmalarında elde edilen başarıların sevindirici olduğunu aktaran Durmuş, millî teknolojinin geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda farkındalık oluşturan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne (TEKNOFEST) geçtiğimiz yıllara göre katılımın yüksek olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un başkanlığındaki toplantıya 16 ilçe millî eğitim müdürünün yanı sıra il millî eğitim yöneticileri de katılarak sorumlu oldukları bölümlerin çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER