Durmuş: “LGS’ye katılım yüksek oranda gerçekleşti.”

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilçe millî eğitim müdürleri ve sınavın yapıldığı ortaokul müdürleriyle video konferans yoluyla gerçekleştirdiği toplantıda cumartesi günü yapılan LGS’ye ilimizde ve ülke genelinde öğrencilerin yüksek katılım gösterdiğini belirtti.

Durmuş: “LGS’ye katılım yüksek oranda gerçekleşti.”

Sakarya’da 19 bin 250 öğrencinin girdiği LGS’de sınav öncesi hazırlıklarda ve sınav günü uygulamada, sürecin başarıyla yürütüldüğünü söyleyen Durmuş,  katkısı olan ve emeği geçen herkese canıgönülden teşekkür etti.
Toplantıda sınavın ilimiz genelinde başarıyla tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Durmuş, “Okullarımızı gezdiğimizde sınıfların hazırlanmasında, öğrencilerin içeri alınmasında, dezenfekte edilmesi ve maskelerinin verilmesinde, aradaki sürecin yürütülmesinde tüm meslektaşlarım görevlerini özveriyle ve layıkıyla yerine getirdiler.

Bu sınav bir kez daha bize şunu gösterdi: Demek ki birlikte hareket etmeyi başardığımızda, merkezden aldığımız bir kararın uygulamasında Sakarya’nın en uç noktasındaki okullarımızla da aynı koordinasyonla hareket ettiğimizde güçlü bir aile olduğumuzun mesajını verebiliyoruz. Ve başarıyı da ortaya koyabiliyoruz. Bu da şunu gösteriyor; demek ki bir başarıyı ortaya koyduğumuzda pencereden dışarıya bakacağız ve diyeceğiz ki bu başarıyı kimlerle paylaşabiliriz?

Ben, cumartesi günkü sınav sonucunda pencereden dışarı baktığımda bu başarıda ildeki ekip arkadaşlarımızın, ilçe millî eğitim müdürlerimizin, okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin hatta yardımcı hizmetler sınıfındaki bütün arkadaşlarımın gayret ve çabasını gördüm. Burada bir başarı varsa bu, sizlerin başarısıdır. Bu gayretlerimizin devam etmesini arzu ediyorum. Yaz döneminde bir rehavete kapılmaksızın önümüzdeki ağustos ayında başlayacak telafi süreci dâhil olmak üzere neler yapabileceğimizin hazırlıklarını şimdiden planlamalıyız. Pandemi sürecinde hepimiz çok farklı tecrübeler edindik. İlçe müdürü ve okul yöneticisi arkadaşlarımdan edinmiş oldukları deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşmalarını diliyorum. Birlikte ve beraber hareket edebilme noktasında birbirimize kenetlendiğimizde, eylül ayı içerisinde daha birçok başarıya imza atacağımıza inanıyorum. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılımıza da başarılı bir başlangıç yapacağız.” dedi.
      
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER