Durmuş, Mesleki Çalışma Döneminin İlk Gününde Öğretmenleri Yalnız Bırakmadı

2020-2021 eğitim-öğretim yılının mesleki gelişim programı için okullarında göreve başlayan öğretmenleri, ilk gününde İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ziyaret etti.

Durmuş, Mesleki Çalışma Döneminin İlk Gününde Öğretmenleri Yalnız Bırakmadı

Serdivan ilçesindeki Mehmet Demir İlkokulu ile Adapazarı İlçesindeki Mithatpaşa Anadolu Lisesine ziyaret gerçekleştiren Durmuş, öğretmenlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Okul ziyaretlerinde giriş kapısında ateşi ölçülen İl Millî Eğitim Müdürü Durmuş, okullarımızın temizlik, sosyal mesafe ve maske kullanımı konusundaki çalışmalarını da yerinde inceledi.

Millî Eğitim Bakanlığının tüm çabasının okullarımızı açma yönünde olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Eğitim, öğretmenleriyle ve öğrencileriyle güzel. Sizlerin gelişiyle okullarımıza bir can geldi. Öğrencilerimiz olmadan elbette bir burukluğumuz var ancak çok kısa zamanda çocuklarımızın da okul bahçelerimizi ve sınıflarımızı şenlendirmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Tedbirlerimizi alırsak temizliğe, sosyal mesafeye ve maske kullanımına hassasiyet gösterirsek hayırlısıyla bu süreci atlatacağız.” dedi.

Uzun bir aradan sonra okullarına kavuşmanın heyecanını yaşayan öğretmenler de yaptıkları konuşmalarda “Ülkemizde meslek gruplarının büyük bölümü görevlerine devam ediyor. Pandemi sürecinde uzaktan eğitim yoluyla öğrencilerimize katkı sunmaya çalıştık. Ancak biz öğretmenler de artık okullarımızda olmak istiyoruz. Zamanı geldi, başlayalım, diyoruz.” dediler.

Öğretmenlerimizin “Okullarımızda olmak istiyoruz.” sözleri karşısında oldukça duygulanan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Bu sözlerin sahibi öğretmenlerimize pandemi sürecindeki özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür borçluyuz. İlimizdeki öğretmenlerin yüzde 90’ı salgın sürecinde okulundaymış gibi öğrencileriyle buluştular. Uzaktan ama yakınlığı yürekten hissederek eğitim çalışmalarını fedakârca yürüttüler. Bunun karşılığını LGS ve YKS sonuçlarında hep birlikte gördük. Pandemi dönemine rağmen öğrencilerimiz sınav sonuçları ve sonrasındaki yerleştirmelerde geçen yıla göre daha başarılı oldular.  Öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerimizi bu anlamda bir kez daha kutluyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Öğretmenlerin mesleki eğitim çalışmalarının ilk gününde İl Millî Eğitim yöneticileri de farklı okulları ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER