Durmuş rehber öğretmenlerle süreci değerlendirdi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu  Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Güvendi ile birlikte ilimizdeki tüm rehber öğretmenlerin katılımıyla çevrimiçi bir buluşma gerçekleştirdi.

Durmuş rehber öğretmenlerle süreci değerlendirdi

Buluşmada uzaktan eğitim sürecindeki rehberlik boyutu değerlendirilerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Ayrıca LGS ve YKS sınavlarında ne gibi farklılıklar olacağı, alınabilecek önlemler, sınav yönergesi ve sınav da görevlendirilecek rehber öğretmenlerin yapacağı çalışmalar üzerine konuşuldu. 

Yaşadığımız salgın sürecinin öğrenciler üzerindeki psikolojik etkilerinin çok önemli olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilerimizin bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmesi için tüm rehber öğretmenlerimize büyük sorumluluk düştüğünü belirtti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları kapsamında şu ana kadar sürecin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Durmuş, ilimizde yapılan rehberlik çalışmalarının süreçteki değişikliklere uyumlu şekilde revize edilerek sürdürüleceğini belirtti.

Uzaktan eğitim çalışmalarının değerlendirildiği çevrimiçi toplantının verimli geçtiğini kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu süreçte görevlerini layıkıyla ve fazlasıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, ilçe yöneticilerimize ve onlara liderlik yapan il millî eğitim yöneticilerimize teşekkür etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER