EBA Mobil Destek Aracı Hendek’te 57 Öğrenciyle Buluştu

Uzaktan eğitim kapsamında interneti, bilgisayarı, tableti olmayan öğrencilerimiz arasından EBA Destek Noktalarına ulaşamayanlar için İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan EBA Mobil Destek Araçlarından biri de Hendek İlçemizde hizmet veriyor.

EBA Mobil Destek Aracı Hendek’te 57 Öğrenciyle Buluştu

23 Eylül - 02 Ekim tarihlerinde Hendek ilçesindeki 5 noktada hizmet veren EBA Mobil Destek Aracı 57 öğrenci ile buluştu.

Hendek İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün tespit ettiği 5 yerleşim bölgesinde öğrencilere hizmet götüren EBA Mobil Destek Aracı bulunduğu süre içinde her gün farklı bir mahallede bilgisayar ve tableti olmayan, internet altyapısı zayıf bölgelerdeki öğrencilerin EBA yayınlarından faydalanmasına imkân sağladı.

EBA yayınlarına ulaşmakta sıkıntı yaşanan bölgelerde EBA Destek Noktalarının sayılarının artırılması çalışmalarının yapıldığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gezici olarak görev yapan EBA Mobil Destek Araçlarının bölgeden ayrılması sonrasında öğrencilerimizin EBA’ya ulaşımlarının ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından oluşturulan en yakın EBA Destek Noktalarından devam edeceğini ifade etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER