EBA Otobüsü Dernekkırı Köylerini Gezdi

Adapazarı ilçesinde hizmet veren EBA Mobil Destek Aracı, internet erişiminin kısıtlı olduğu alanlardan Dernekkırı bölgesindeki köylerde öğrencilerle buluştu.

EBA Otobüsü Dernekkırı Köylerini Gezdi

Şehit Lokman Eker Ortaokulunun kayıt bölgesindeki Bostancılar, Yeşilyurt, Turnadere, Doğancılar, Çağlayan, Kavaklıorman, Kurtbeyler, Hacıramazanlar, Budaklar, Abalı, Hacılar, Solaklar, Bileciler, Bayraktar ve İlyaslar Mahallelerinde öğrencilerin yoğun ilgisini gören Eba Destek Aracı'nda internet erişimi bulunan 8 adet bilgisayar ve öğrencilerin faydalanabileceği araç gereçler bulunuyor.

EBA Mobil Destek Aracı'nın 29 Eylül tarihinden itibaren bölgelerinde hizmet verdiğini belirten Şehit Lokman Eker Ortaokulu Müdürü Cüneyt Öztürk, bu faaliyette öğrencilere rehberlik yapmaları için her gün farklı iki bilişim teknolojileri öğretmeninin görev yaptığını ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, EBA Mobil Destek Araçlarının hizmetlerine ihtiyaç duyulan bölgelerde devam edeceğini belirterek bu çalışmalarda emeği geçen tüm eğitimcilere ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER