Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakarya MEM’deki Görevine Başladı

Millî Eğitim Bakanlığının görev değişikliği sonucu ilimize atanan yeni İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı görevine başladı.

Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakarya MEM’deki Görevine Başladı

Sabah saatlerinde Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevini Sakarya Millî Eğitim Müdür Yardımcılığından atanan Ergüven Aslan’a teslim eden ilimizin yeni İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğleden sonra ilimizdeki görevini Fazilet Durmuş’tan devraldı.
 
Millî Eğitim Müdürlüğü hizmet binası girişinde Fazilet Durmuş ve Millî Eğitim yöneticileri tarafından karşılanan yeni İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakaryalılara ve Sakarya eğitim camiasına göreve başlamasıyla ilgili bir mesaj yayımladı.
 
İlimizin yeni İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, mesajında Sakarya eğitiminin başarısı için şehrimizin ilim yolculuğuna kendisini adamış binlerce eğitim neferinden biri olarak çalışacağını belirtirken göreve başlaması dolayısıyla çiçek gönderilmemesini, bunun yerine devletimizin selden ve yangından zarar gören vatandaşlarımız için oluşturduğu banka hesap numaralarına bağış yapılmasını istedi.
 
Sakarya’nın yeni İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Sakaryalılar,
       
27.08.2021 tarihi itibarıyla Sakarya Millî Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum. Öncelikle Sakarya'ya ve Sakarya halkına hizmet etmeyi nasip eden Allah'a hamdediyor, bizi bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımız Mahmut Özer’e şükranlarımı sunuyorum.
 
Köklü bir geçmişe sahip olan ve doğanın tüm cömertliği ile insanı kucakladığı üretim, istihdam ve huzur kenti Sakarya’mız; Anadolu’nun en müstesna şehirlerinden birisidir. Bu kadim şehirde bize düşen yegâne görev; şehrimizin tarihi ve doğal güzelliklerini, ekonomik zenginliklerini eğitim-öğretim alnındaki başarılarla taçlandırmak, yeni ufuklara hep birlikte yelken açmaktır.  
 
Bu niyetimizin karşılık bulması ise elbette siz değerli öğretmenlerimizin gayretine muhtaçtır. Ben, tüm meslektaşlarımın aynı şuurda ve gayrette olduğuna yürekten inanıyor; kendimi, şehrimizin ilim yolculuğuna kendini adamış binlerce eğitim neferinden sadece biri olarak gördüğümü özellikle ifade etmek istiyorum. 
 
Değerli Meslektaşlarım,
 
Bizler aynı yüke omuz vermiş, aynı davaya kendini adamış irfan erleriyiz. Sevinçlerimiz de hüzünlerimiz de birdir bizim. Arifiye’den Erenler’e, Karasu’dan Hendek’e, Pamukova’dan Sapanca’ya kadar şehrimizin dört bir yanında görev yapan tüm öğretmen arkadaşlarım beni bir amirden ziyade bir meslektaşı, ağabeyi, kardeşi olarak görebilir; eğitim-öğretime dair sorun ve önerilerini rahatlıkla şahsımla paylaşabilirler. 
 
Sizlere her daim kapımızın açık olacağını bir kere daha ifade etmek istiyor; yüce Mevla'dan Sakarya’mıza nice hayırlı hizmetler yapmaya beni vesile kılmasını niyaz ediyorum. 
 
Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlarken tebrik için şahsıma çiçek gönderilmemesini, bunun yerine devletimizin selden ve yangından zarar gören vatandaşlarımız için oluşturduğu banka hesap numaralarına bağış yapılmasını, dekontunun Müdürlüğümüz özel kalem birimine faks veya telefonla ulaştırılmasını istirham ediyorum.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER