Ele güne rezil olduk

Sakarya Esnaf Odaları Birliği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin protokolü ve Kocaali Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın organizesi ile Kocaali’de düzenlenen Ticari Taşıt Sürücü Eğitimi Kursu’nda konuşan Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan “Trafik konusunda itibarımız lekelendi, magazin basınının diline dolandık” dedi.

Ele güne rezil olduk
70 kursiyer, eksiksiz katılım
Sakarya Esnaf Odaları Birliği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin protokolü ve Kocaali Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın desteği ile düzenlenen Ticari Taşıt Sürücü Eğitimi Kursu, Anadolu Lisesi’ne ait konferans Salonu’nda 70 kursiyerin katılım ile başladı. Sakarya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Star Mnibüs Koop. Başkanı Mustafa Altuntaş, Karasu Şoförler Odası Başkanı Kerim Uyar, Öz Karasu Minibüs Koop. Başkanı Başaran Yavuzyiğit, Karasu Vip Minibüs Koop. Başkanı Birol Bak ve kayıtlı 70 kursiyerin eksiksiz katılımı ile başlayan yaklaşık 15 saatlik kurs, Anadolu Lisesi konferans salonunda tamamlanacak. Kurs öğretmenliğini Doçent Doktor Yeşim Yasak yapacak.

Sakarya eşittir uyuyan şoför
Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kursun açılış konuşmasını yapan Sakarya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, Sakarya’nın son dönemlerde olumsuz haberlerle basında yer aldığını belirterek, bu kapsamda ciddi bir atılım sürecinin başlatıldığını belirtti. Alişan ayrıca Sakarya’nın ticari taşıt sürücü eğitimi konusunda pilot bölge olduğunun altını çizdi. Başkan Alişan “Değerli arkadaşlar sizlerin de takip ettiği gibi ilimizde trafik eğitimi konusunda ciddi bir atılım başlattık. Sizler de takip ediyorsunuz mutlaka, son zamanlarda ilimizde meydana gelen birkaç olay itibarımızı düşürdü.

Türkiye’de uyuyan şöför, piston düştü denince akla Sakarya geliyor. Sakarya denilince de bu ve benzeri olaylar anımsanıyor. Magazin basınının diline dolandık, internette fenomen olduk. Ama bu durum hiç olumlu bir durum değil. Dolayısı ile bu eğitim programları sayesinde ilimizde daha nitelikli taşımacılık yapılacak. Hatta yakın gelecekte sizlerden, trafik uygulamalarında ehliyet ve ruhsattan önce bu eğitim sertifikaları sorulacak” dedi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise ilçenin turizm değerinin yükseldiğine vurgu yaparak “İlçemize dışarıdan hangi misafirimiz gelirse gelsin ilk önce sizinle tanışıyor. Dolayısı ile sizler bölgemizin vitrini konumundasınız. Güler yüzlü hizmetiniz, güvenilirliğiniz, Kocaalimizin ve Karasumuzun Turizm değerine olumlu yansıyacaktır. Eğitiminizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.          

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER