Erenler’de Okullar Hazır

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü, il genelinde okullarımızın eğitim-öğretime hazır olduğunu bildirdi.

Erenler’de Okullar Hazır

Okullardaki çalışmaların kamuoyu tarafından da takip edilmesi amacıyla ilçelerdeki hazırlıklar alfabetik sıraya göre İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Facebook, Twitter, Instagram hesaplarından her gün bir ilçe olmak üzere yayımlanıyor. 

Akyazı, Adapazarı, Arifiye ilçelerinden sonra Erenler ilçesindeki okulların hazırlıkları bir video gösterimi ile sosyal medyada paylaşıldı.

Şehrimizin en eski yerleşim yerlerinden Erenler ilçemizde; 18 ilkokul, 18 ortaokul, 7 lise ve 3 anaokulu bulunuyor. 1038 öğretmenimizin görev yaptığı okullarda 4678 öğrencimiz öğrenim görüyor.

Salgın sürecinin ilk günlerinden itibaren el dezenfektanı ve kolonya üretiminin yapıldığı meslek lisesi ile sağlık çalışanları için koruyucu önlük dikiminin yapıldığı halk eğitim merkezimizin de yer aldığı okulların eğitim-öğretime hazır olduğunu dile getiren İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, “Covid-19’la mücadele kapsamında okullarımızda hazırlık ve tedbir çalışmalarımız tamamlanmış olup yüz yüze eğitime kurumsal anlamda hazırız. Öğrencilerimizin okullarımıza geleceği günü tüm öğretmenlerimizle heyecanla bekliyoruz.” dedi.

24 Ağustos itibarıyla okullarımızın öğretmenlerine kavuşarak anlam bulduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, salgın sürecinin kahramanları öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, ilçe millî eğitim personelimize, Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ve ekibine özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER