Fizyoterapi merkezi için ilk toplantı tamam

SUBÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin fizibilitesinin yapılmasına yönelik MARKA tarafından desteklenen projenin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Fizyoterapi merkezi için ilk toplantı tamam

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Oğuzhan Bahadır Demir’in Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından desteklenen ‘SUBÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi Fizibilitesi’ başlıklı projesinde açılış toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz, MARKA yetkilileri, uygulama ve araştırma merkezinin yönetim ve danışma kurulunda yer alan akademisyen ve klinisyenler, sektör temsilcileri ile proje danışmanlık şirketi Vasteras’ın yetkilileri katıldı. 

Farklı sektörlerden öneriler alındı
Projenin açılış toplantısında merkez tanıtılarak amaçlara değinilirken bölgenin lokasyonu ve imkânlarından nasıl faydalanabileceği de masaya yatırıldı. Ayrıca farklı sektörlerden katılımcıların önerileri alındı. Proje ile SUBÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin konumunun, sunacağı hizmet ve faydaların, bu doğrultudaki potansiyelinin, fiziki yapısının nasıl olması gerektiğinin, sağlık turizmine, paydaşlara ve istihdama katkısının belirlenmesi için geniş kapsamlı bir fizibilite çalışması yapılması amaçlanıyor. Çalışmanın sonuçları merkezin verimli şekilde hizmet sunmasına katkı sağlayacak.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER