Geleceğin Bilim İnsanlarına Durmuş’tan Başarı Belgesi

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, geleceğimizin bilim insanları olarak nitelendirdiği Sakarya Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerini TEKNOFEST 2019’daki başarılarından dolayı tebrik etti.

Geleceğin Bilim İnsanlarına Durmuş’tan Başarı Belgesi

 İstanbul'da düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne katılan Sakarya Bilsem öğrencileri “Araba Sileceğini Hemen Çalıştırma, Camı Silme, Kötülüklere Fırsat Verme” ve “Yürüyen Taşlar” adlı projeleriyle fuarda büyük başarı kazandılar.
 
Türkiye'nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesinin hedeflendiği TEKNOFEST'e Robotik Eğitmenimiz Gökhan Çiçek ve Fizik Öğretmenimiz Aydın Boğaz danışmanlığında iki takımla katılan öğrencilerimizin projeleri büyük beğeni kazandı.
 
Bilsem Müdürü Mahmut Sami Akaryalı rehberliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden BİLSEM öğrencilerini Başarı Belgesiyle ödüllendiren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Geleceğin bilim insanları öğrencilerimizi TEKNOFEST’te kazandıkları başarıdan dolayı bir kez daha tebrik ediyorum. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Başarılarında emek harcayan kurum yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi de kutluyorum.” dedi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER