Geleceğin Yerli ve Milli, Motor Mühendisleri Bu Okulda Yetişiyor

Sakarya Birinci Organize Sanayi bölgesi sınırları içerisinde kurulan, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, geleceğin Milli ve Yerli motor mühendisleri ve teknisyenleri yetişiyor.

Geleceğin Yerli ve Milli, Motor Mühendisleri Bu Okulda Yetişiyor

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Ülkenin kalkınmasında geleceğin mühendislerini ve teknisyenlerini yetişiyor.
Üretken yüksek nitelikli teknik insan gücü yetiştiren okulda geleceğin milli ve yerli otomobil mühendisleri yetişiyor.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şumnulu, okulumuzun amacı motorlu araçlar teknoloji alanında öncelikle kalifiye ara elaman yetiştirmektir. Eli tornavida tutan mühendisler yetiştirmek en büyük hedeflerimizin arasındadır. Geleceğin motorlu araçlar teknolojisi mühendisleri okulumuzdan çıkacaktır. Okulumuz Türkiye’de az bulunan Tematik okullardan birisi olup  aynı zamanda özel program ve proje uygulayan okullardan biridir. Okulumuzun proje okulu olması hasebiyle yapmış olduğu en dikkat çekin projemiz  Doğu Marmara Kalkınma ajansından destek aldığımız, Yeni Ufuk otomatikte  İmalat Sanayinde adını verdiğimiz projemizdir.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Alan öğretmeni Hakan Ercan, Öğrencilerimiz istekli ve aileleri tarafından desteklendiği için bizim en büyük avantajımız budur. Sakarya’da motor otomotiv endüstrisi  sanayi çok gelişmiş durumda. İhracatta ana kalemi oluşturmakta öğrencilerimizin de iş garantisi olan severek isteyerek ailelerin desteklediği bir alana gelmesi bizi mutlu ediyor. Burada yetişen öğrencilerimiz geleceğin mühendisleri olacak. Otomotiv mühendisi olacak ve yerli üretimlerde söz sahibi olacak konuma gelecek ins allah. Biz bunlar için mücadele ediyoruz. Öğrencilerimiz bu atölyede motorlu araçların temel ana organı olan otomotiv motorunu sökme takma katalog değerlerine göre ölçümlerini yapmayı yürütmektedirler. Bu alanda bizler öğrencilerimize her daim yardımcı olmaktayız.
Öğrenci Mustafa Haliloğlu, hocalarımız bizlere bu atölyede otomobilin en büyük parçası olan motorunun en küçük bir parçasına kadar öğretiyorlar. Okulumuzda en büyük amacımız Türkiye’de iyi bir elaman olarak yetişmek. Yerli ve milli otomotivde teknik bir mühendis elaman olmak istiyorum en büyük hayalim bu.
Öğrenci Talha Ayvaz, Buradaki hedefimiz burada iyi bir teknik elaman olup motorları tanıyıp iyi bir mühendis olmak ve gelecekte yerle otomobilde söz sahibi olmak ve iyi bir mühendis olmak istiyoruz. Buradan mezun olduğumuzda iş garantimizde olmaktadır.
Mehmet KARAKAŞ

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER