Girişimci Öğrenciler Estonya'da Sakarya’yı Temsil Ediyor

Adabilim Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupa Birliği tarafından eğitim, iş deneyimi ve sportif aktivite gibi alanlarda öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için hazırlanan ERASMUS projesi kapsamında Estonya’yı ziyaret ediyorlar. 

Girişimci Öğrenciler Estonya'da Sakarya’yı Temsil Ediyor

Bir hafta boyunca başta Estonya’nın başkenti Talin olmak üzere bir çok önemli mekanı ziyaret edeceklerini ifade eden Genel Müdür Ahmet Özen “Projenin amacının öğrencilerin dil ve iletişim becerilerini geliştirmek, farklı ülkelerle ortak iş yapabilme, farklı kültürleri tanıma ve bilişim teknolojilerini etkin ve daha faydalı bir şekilde kullanmalarını sağlamak olduğunu ifade etti.

İspanya, Estonya ve ülkemizden Adabilim Anadolu Lisesi öğrencilerinin  ortaklaşa yürüttüğü ERASMUS “Günümüzde Geleceğin genç girişimcileri” (Enterprising voung shapes its future today) başlıklı projenin ilk ayağı Estonyada başladı.  Bu proje kapsamında ülkemizi temsil eden Adabilim Anadolu Lisesi Öğrencileri Eyüp Ensar KARAL, Ersel KARABULUT, Emirhan AZAKLI, İbrahim Talha ALTIKAN, Hayrunnisa ARMAĞAN, Ayşe Eslem ATABEK, Zehra TÜLÜMEN ve Leyla BAYRAKTAR dan oluşan ekibe İngilizce Öğretmenleri Zeynep TENŞİ ve Genel Müdür Ahmet ÖZEN eşlik ediyor. Bir hafta sürecek projenin ikinci ayağı bir ay sonra İspanya da, üçüncü ayağı ise bir sonraki ay ülkemizde ve şehrimizde gerçekleştirilecek. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER