Hz. Hatice Kur’an Kursu Eğitim ve Öğretime Başladı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Erenler İlçe Müftülüğü bünyesinde bulunan Hz. Hatice Kur’an Kursunun açılışı ile yeni eğitim-öğretim yılı başlama törenine katıldı.

Hz. Hatice Kur’an Kursu Eğitim ve Öğretime Başladı

4 sınıf ve 60 öğrencisi ile eğitim-öğretime başlayan, ağırlıklı olarak 4-6 yaş gurubu öğrencilere hitap eden Hz. Hatice Kur’an Kursunun açılış törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, İl Müftüsü İhsan Açık, İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Dualar eşliğinde İl Protokolü ve katılımcılarla birlikte açılış kurdelesini kesen Vali Ahmet Hamdi Nayir, çocuklarımızın hem oyunlar oynayabileceği hem de dini bilgiler ile dualar öğrenebilecekleri böylesi bir Kursun açılmasında emeği geçenleri kutlarken, yeni eğitim ve öğretim yılının da hayırlı, uğurlu olması dileğinde bulundu.

Daha sonra sınıfları gezerek usta öğreticiler ile öğrencilere başarılar dileyen ve oyun alanındaki çocuklarla yakından ilgilenen Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Müftüsü İhsan Açık ve yöneticiler ile de bir süre sohbet ederek bilgiler aldı.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER