İki Ayrı Birimde Devir Teslim Töreni Yapıldı

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) müdürlüklerinde devir teslim törenleri düzenlendi.

İki Ayrı Birimde Devir Teslim Töreni Yapıldı

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Oğuz Karabay, enstitü müdürlüğü görevini düzenlenen törenle Prof. Dr. Yusuf Yürümez’e devrederken, TÖMER müdürlüğünü 2016 yılından beri yürüten Prof. Dr. Alpaslan Okur da görevini Doç. Dr. Muhammet Hüküm’e devretti. Sağlık Bilimleri Enstitüsünde ve TÖMER müdürlüğünde ayrı ayrı düzenlenen devir teslim törenlerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman ile enstitü ve TÖMER personelleri katıldı.

Prof. Dr. Yusuf Yürümez kimdir?
Prof. Dr. Yusuf Yürümez 1971 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Selçuk Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayıp 2003 yılında Erciyes Üniversitesinde uzman doktor unvanını aldı. 1998-2003 yılları arasında Erciyes Üniversitesinde araştırma görevlisi olan Yusuf Yürümez, Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2003-2008 yılları arasında yardımcı doçent, 2008-2010 yılları arasında doçent olarak görev yaptı. 2010-2014 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari Sorumluluğu görevlerinde bulunan Yürümez, 2014 yılında profesör unvanını aldı. Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı, SAÜEAH Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı ve Acil Tıp Kliniği Eğitim Sorumluluğu görevlerinde bulundu. 2020 yılında Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Yürümez, evli ve üç çocuk babasıdır.

Doç. Dr. Muhammet Hüküm kimdir?
Doç. Dr. Muhammed Hüküm, 21.08.1982 tarihinde Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı (1999). Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi (2003). Samsun, Elazığ ve Ordu’da, çeşitli özel eğitim kurumlarında Türkçe öğretmeni olarak çalıştı. 2009 yılında Kilis 7 Aralık Üniversitesinde Türk Dili okutmanı olarak çalışmaya başladı. Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünce yürütülen Yüksek Lisans Programı çerçevesinde Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalında, “II. Yeni Şiirinde Ölüm Düşüncesi” adlı teziyle mezun oldu (2011). “Kemal Tahir Romanlarının Edebiyat Sosyolojisi Açısından İncelenmesi” başlıklı teziyle doktorasını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde tamamladı (2016). Kilis 7 Aralık Üniversitesi Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi bölümünde öğretim üyeliği, Kilis TÖMER müdür yardımcılığı, rektör danışmanlığı ve diğer idari görevlerde bulundu. Türk Edebiyatı, Bizim Külliye, Dergâh, Yolcu, Kertenkele gibi dergilerde makale ve şiirleri yayımlandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER