İl MEM Yöneticileri Okulları Geziyor

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yüz yüze eğitimin başlamasının ardından okul ziyaretlerine ağırlık verirken İl Millî Eğitim yöneticilerinin de 16 ilçedeki okulları gezerek yapılan eğitim faaliyetlerini yerinde incelemelerini istedi.

İl MEM Yöneticileri Okulları Geziyor

Eğitime bakan 6 yöneticinin iki gruba ayrılarak yürüttüğü okul ziyaretlerinde ilk iki gün Akyazı, Karasu, Geyve ve Karapürçek ilçelerindeki okullar gezildi.

Covid Rehberi doğrultusunda okullardaki temizlik, sosyal mesafe ve maske kullanımı çalışmaları başta olmak üzere, EBA Destek Noktaları, EBA Ders, EBA Akademi ve farklı platformlar üzerinden yapılan canlı derslerle ilgili faaliyetler yerinde inceleniyor.

Salgın dönemi devam ederken yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize İl Millî Eğitim Müdürlüğünün her türlü destekle yanlarında olduklarını ileten İl MEM Yöneticileri, Bilim Kurulunun yapacağı değerlendirmeler ve Bakanlığımızın çalışmalarıyla önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitimin alanının daha da genişletilmesinin beklendiğini ifade ettiler.

Okul ziyaretlerinde öğretmenlerin, yöneticilerin moral ve motivasyonlarının en üst seviyede olduğunu gözlemleyen Eğitim Öğretim İzleme ve Değerlendirme Komisyonu, çalışmalarını 23 Ekim gününe kadar sürdürecek.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER