İl Milli Eğitimden öğrencilere her türlü EBA desteği

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart tarihinden itibaren öğrenciler eğitimlerini EBA TV üzerinden yayınlanan derslerle sağlıyorlar.

İl Milli Eğitimden öğrencilere her türlü EBA desteği

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu süreçte tüm çocuklarımızın EBA'dan faydalanması noktasında uzaktan eğitim destek kriz ekipleri kurdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş başkanlığında ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan destek kriz ekipleri iki ayrı koldan çocuklarımızın EBA'ya ulaşımlarına yardımcı oluyor.

Birinci ekip evlerinde internet erişimi ve televizyonu olmayan öğrencileri tespit ederek çeşitli kanallar yardımıyla öğrencilerin bu ihtiyaçlarını hızla gideriyor.

İkinci ekip ise evinde televizyonu veya internet erişimi olduğu halde kurulum yapamayan ya da EBA'ya nasıl giriş yapıldığını bilmeyen öğrencilerin evlerine giderek bu sorunları yerinde gideriyor ve öğrencilerimizin EBA'ya ulaşımlarını sağlıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Sakarya'daki tüm öğrencilerimizin EBA'dan faydalanmasını çok önemsediklerini ifade ederek bu konuda oluşturdukları uzaktan eğitim destek kriz ekipleri aracılığıyla EBA'ya ulaşımda sıkıntı yaşayan öğrencilerimizin evlerine giderek bu sorunları hızlı bir şekilde giderdik lerini belirtti.

Uzaktan eğitim destek kriz ekiplerinde okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin gönüllü olarak görev aldığını ifade eden Durmuş çocuklarımızın EBA'ya ulaşımlarını sağlayan ilçe milli eğitim müdürlerimize, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve  hayırseverlerimize çok teşekkür etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER