İnce Eleyip Sık Dokuyorlar

Sene başı müdürler kurul toplantısı geçtiğimiz Pazartesi günü tüm okul müdürlerinin katılımıyla Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İnce Eleyip Sık Dokuyorlar
34 gündem maddeli toplantıda 2011-2012 eğitim öğretim yılı ve 4+4+4 eğitim sistemi öncesi yapılan hazırlık çalışmaları değerlendirildi.

Aralıksız yedi saat sürdü
Sene Başı Müdürler Kurul Toplantısı Kocaali’de ki tüm eğitim kurumlarında görev yapan okul Müdürlerinin katılımıyla Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Pazartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın başkanlığında gerçekleşen toplantıya 16 okul müdürünün yanı sıra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Coşkun ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Çuhadar katıldı. Saat 11.00’da 34 gündem maddesi ile başlayan toplantı yaklaşık yedi saat sürmesine karşın 14. Maddenin görüşülmesinin ardından sonlandı. 4+4+4 eğitim sistemi öncesi eğitim kurumlarında yapılan fiziki ve sistematik çalışmalarının değerlendirildiği Müdürler Kurul Toplantısı’nda ikinci birleşimin Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

14 madde görüşüldü
2011-2012 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi ile başlayan toplantı 2012-2013 eğitim öğretim yılı öncesi yapılan temizlik ve düzen, ders kitaplarının dağıtımı, okulların mevcut öğretmen listeleri, sınıf durumlarındaki iyileştirme gibi hazırlıkların görüşülmesi ile devam etti. Toplantının diğer gündem maddeleri ise seminer çalışmaları ve değerlendirme raporlarının görüşülmesi, ilköğretim okulu 1. Sınıf ve anasınıfı öğrencileri için hazırlanan okula uyum programının görüşülmesi, ilköğretim haftası etkinliklerinin görüşülmesi, kurumlara ait faturaların zamanında ödenmesi, Atatürk Köşesi, Atatürk Büst’ü bakımı ve Türk Bayrağı Yönetmeliği’nin görüşülmesi, 2012-2013 eğitim öğretim yılı taşımalı ilköğretim uygulaması ve denetlenmesi, kantin ve yemekhanelerin hijyen ve denetlenmesi, Okul Aile Birliği Yönetmeliği ve uygulaması, toplam kalite yönetimi ve Okul Gelişim Yönetim Ekibi çalışmalarını değerlendirilmesi ve mebbis işlemlerinin değerlendirilmesi şeklinde oluştu.

İkinci birleşim Perşembe günü
Hizmet içi eğitim faaliyetleri, norm kadro yönetmeliği, okul öncesi iş ve işlemleri, ders dışı eğitim çalışmaları, zümre toplantılarının tarihleri, ek ders mevzuatı, resmi yazıları takibi, sevk ve izin işlemleri, kılık kıyafet yönetmeliği, mesai saatleri, uygulamalı eğitim değerlendirme raporu, maaş değişiklikleri, okulların fiziki durumları, okulların yakacak ihtiyaçları, ikamet adresleri ve iletişim bilgileri, milli bayram ve törenlerde görev dağılımları, yarışmalar, brifing dosyaları, etik sözleşmesi ve halk eğitim kurslarından oluşan 20 gündem maddesinin görüşülmesinin yanı sıra Eylül 2012 öğretmen atama sonuçlarına göre yapılacak olan görevlendirmeler ise Perşembe günü yapılacak olan ikinci bileşime devredildi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER