İstanbul’da 2 Muhteşem Sergi 

İlimizin yetiştirdiği başarılı ressam Aysun Meriç geçtiğimiz ay İstanbul’da çok önemli iki serginin açılışını gerçekleştirdi.

İstanbul’da 2 Muhteşem Sergi 
banner97

 İstanbul Beşiktaş’ta La Visione Art Gallery de ‘Sınır Ötesi’ adlı sergiyi, İstanbul Antik Hotel sarnıcında ‘Disiplinler Arası Buluşma’ konsepli sergiyi sanatseverlerle buluşturan ressam Aysun Meriç’in çalışmaları büyük beğeni topladı.
 
Resimde akrilik, yağlıboya ve mürekkep tekniğiyle eserler yapan Sakaryalı Ressam Meriç’in 
Postmodern tarzda yaptığı siyah köpekler, ay ışığı, deniz ve gemiler temalı eserleri dikkat çekti.
 
Katıldığı sergi ve organizasyonlarda Sakarya’yı en güzel şekilde temsil eden ressam Aysun Meriç, eserlerine gösteriden ilgiden memnun kaldığını belirterek; ilimizle ilgili de projelerinin olduğunu, tarihi ve doğal güzelliklerimizin daha çok kıymetinin artmasını istediğini söyledi.
 
Sakarya’mızın her köşesinin çok güzel ve özel olduğunu ifade eden Meriç “Beni en çok etkileyen Beşköprü. Beşköprü’ye hayranım. Dünyada tek. Tarihi dokusu her gidişimde beni farklı etkiliyor. Sonsuz bir enerjisi var. Hayalim Beşköprü’nün yanı sıra ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini dünyanın farklı ülkelerine taşımak ve insanlara tanıtmaktır.” dedi.
 
Berlin ve Tokyo ile bağlantı kuran Ressam Meriç önümüzdeki aylarda projelerini yurtdışında sergilemek istediğini belirterek, herkesin mutlaka sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenmesi gerektiğini söyledi.
 
2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Plastik Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı Mezunu olan Sakaryalı Ressam Aysun Meriç okulu bitirdikten sonra bir süre özel ve devlet okullarında resim öğretmenliği yaptı. Meriç çalışmalarını Karaağaçdibi Bayram Sokaktaki Sanat Atölyesinde sürdürüyor.
 

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER