Matbeg İle Öğrenciler Daha Başarılı

Altınküre Ortaokulunda Matematik Beceri Geliştirme Uygulaması (MATBEG) sınavı yapıldı.

Matbeg İle Öğrenciler Daha Başarılı

Bu yıl 60 ilde yaklaşık 22 bin öğrencinin katılımı ile 4’üncüsü gerçekleşen MATBEG sınavı Özel Altınküre Ortaokulunda öğrencilerin yoğun katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlandı.
Altınküre Ortaokul Matematik Zümre Başkanı Ali İnanoğlu koordinatörlüğünde yapılan sınava 3’üncü sınıftan 8’inci sınıfa kadar öğrenci katıldı.
Zümre Başkanı İnanoğlu, uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, öğrencilerin matematiksel becerilerini ölçmeyi hedeflediklerini ve bu uygulama sayesinde öğrencilerin daha başarılı olduğunu belirtti. İnanoğlu, ‘’Öğrencilerimiz bu sınavı çok beğendi. Benzersiz bir matematik deneyimi yaşamalarına katkı sağlayan bu uygulama çok faydalı oldu. Matematik dersini sevmeyen öğrenciler bile bu uygulama sayesinde matematik dersini sevmeye başladı’’ dedi.
MATBEG Nedir?
MATBEG, öğrencilerin birer “yaratıcı problem çözücü” olmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen ve içerisinde her sınıf düzeyine göre ayrı ayrı, farklı türde ve sayıda sıra-dışı problemlerin bulunduğu, ilk ve ortaokul düzeyi için geliştirilmiş bir uygulamadır. Öğrencilerden uygulama esnasında bazı problemlerin çözümü için boya kalemlerini ve aparatı kullanmaları istenir. Problem çözme sürecinde boyama yapmanın ve bir aparat kullanmanın olduğu tek uygulama MATBEG dir. MATBEG'te Ölçümlenen Beceriler MATBEG problemleri 4 temel matematiksel beceri alanına göre geliştirilir.
1- Sayı ve İşlem Becerisi
2-Uzamsal ve Şekil Becerisi
3- Matematiksel Muhakeme Becerisi
4-Matematiksel Bilgi Okuryazarlığı
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER