"Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor" projesinde mutlu sonuç

Proje kapsamında evlenme çağındaki genç kızımıza çeyiz hazırlandı. 

"Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor" projesinde mutlu sonuç

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor” projesinde Akyazı Nilüfer Hatun MTAL öğrencilerinin hazırladığı çeyiz eşyaları evlenme arefesindeki genç kızımıza teslim edildi. 
 
Meslek liselerimizde öğrenim gören öğrencilerimizin sahip oldukları millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri geliştirmeleri; yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacı ile sürdürülen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi” kapsamında Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Alanı ile El Sanatları Teknolojileri Alanının birlikte yürüttüğü proje kurulacak mutlu bir yuvanın en önemli ihtiyaçlarından birinin giderilmesini sağladı.
 
Proje kapsamında ilçedeki bir ailenin evlenme çağındaki genç bir kızımızın çeyizine katkıda bulunulması amacı ile 2020-2021 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde başlayan proje çalışmaları amacına ulaştı. 
 
İhtiyaç sahibi kızımıza öğrencilerimizin hazırlamış olduğu hediyeler Akyazı İlçe Millî Eğitim Müdürü Recep Özdemir’in katılımı ile okulda düzenlenen bir programla teslim edildi. İlçe Millî Eğitimi Müdürü Özdemir, bu çalışmalardan dolayı Akyazı Nilüfer Hatun MTAL alan öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederken genç kızımıza da hayat boyu mutluluklar diledi.  
 
Projeyle ilgili bilgi veren Akyazı Nilüfer Hatun MTAL Müdürü Enver Ekici hayırlı bir olaya hizmet eden projede öğretmenlerin ve öğrencilerin büyük bir heyecanla çalıştıklarını belirterek projenin yeni çalışmalarının önümüzdeki süreçte de devam edeceğini ifade etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER