Milli Eğitim’den Kitap Seferberliği

Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan kitap okuma projesi kapsamında toplanan yaklaşık 900 kitap ilçegenelindeki tüm ortaokullara dağıtıldı.

Milli Eğitim’den Kitap Seferberliği
Ortakısım tamamlandı
Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kitap okuma kampanyası kapsamında ilçedeki hayırsever vatandaşlar ve ilçe esnaflarının katkıları ile yaklaşık 900 kitap toplantı. 100 temel eserden 41 tanesini bir araya getiren 22 koli kitap, Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Çuhadar tarafınddan ilgili okullar ziyaret edilerek dığıtıldı. Kitapların okullara dağıtım sayısında ise öğrenim gören öğrenci sayısı baz alındı.

Proje devam edecek
Proje ile ilgili görüşlerini aldığımız Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, kitap okuma projesi kapsamında düzenelen kampanyanın 3 aşamadan oluştuğunu söyledi. İlk olarak orta kısım öğrencilerine dağıtım yapıldığını vurgulayan Altın, ikinci aşamanın ilköğretim okullarına yönelik, üçüncü aşamanın ise lise seviyesine yönelik çalışma içerdiğini ifade etti. Altın ayrıca projeye olan desteğinden dolayı Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş’a, destek veren kurumlara, sivil toplum örgütlerine, ilçe halkı ve ilçe esnaflarına teşekkür etti.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2013, 16:45
SIRADAKİ HABER