'Mobil Destek Araçları' internet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet götürüyor

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü, il genelinde kurulan EBA Destek Noktalarını mobil araçlarla güçlendirerek internet erişiminde sıkıntı yaşayan  öğrencilerin de EBA canlı derslerden faydalanmasına imkân sağlıyor. 

'Mobil Destek Araçları' internet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet götürüyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından her türlü araç ve gereçlerle donatılan Mobil Destek Araçlarının tanıtımı Kaynarca ilçesinde düzenlenen programla yapıldı.

Kaynarca’daki EBA Destek Noktası, okul bahçesinde düzenlenen programda EBA üzerinden canlı derslere katılan ve Mobil Tasarım Beceri Atölyesi otobüsünde görsel sanatlar ve müzik dersleriyle kişisel gelişimlerini sağlayan öğrencilerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, amaçlarının ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ düşüncesiyle uzaktan eğitimi yakın kılmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Kaynarca İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Harbi ve şube müdürlerinin ev sahipliği yaptığı programda gazetecilere açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Biz hazırız. 21 Eylül’e gün sayıyoruz. Eğitimde düsturumuz; çocukların eğitimi asla ihmal edilemez ve ertelenemez düşüncesiyle hareket ediyoruz. Çocuklarımızın uzaktan eğitim sürecinde canlı derslere ulaşabilmelerini sağlayabilmek adına daha fazla ne yapabiliriz sorusuyla dertleniyoruz. Eğitim camiasındaki kıymetli meslektaşlarımızla 'Her sorunun mutlaka bir çözümü vardır, sadece bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor.' diye düşünerek EBA Destek Noktalarını mobil araçlarla şehrimizin birçok noktasına ulaştırmaya çalışıyoruz. Şu anda üç aracımız hazır, dördüncü aracımız da hazırlanıyor. Bu anlamda hayırseverlerimizin de desteğine ihtiyacımız var. Aynı zamanda Mobil Destek Araçlarımıza, seyahat eden bir mobil tasarım beceri otobüsünü de ekledik. Öğrencilerimiz yazılım ve tasarım atölyelerini, görsel sanatlar ve müzik atölyelerini kullanırken aynı zamanda EBA üzerinden canlı derslere de katılım sağlayacaklar. İlimizde taşıma merkezi olup da internete erişimde sıkıntı yaşayan 128 noktada 1253 öğrencimiz bulunuyor. Amacımız ve gayemiz ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ düşüncesiyle bu çocuklarımıza elimizden gelen bütün imkânları sağlayarak uzaktan eğitimi yakın kılmak için çaba içerisindeyiz. Bu çabada bize her zaman destek olan Bakanlığımıza, Sakarya Valiliğimize ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.   

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ergüven Arslan, Mehmet Salih Güvendi, Engin Kahraman ve Pınar Bulut’un da eşlik ettiği programda tasarım beceri atölyesi otobüsünde gitar çalan bir öğrencinin söylediği şarkıya eşlik eden İl Millî Eğitim Müdürü Durmuş, program nedeniyle okul bahçesine gelen vatandaşlarla da eğitim üzerine sohbet etti.

Program sonunda Mobil Destek Araçlarından biri Kaynarca ilçesinde kalırken diğer iki araç Karasu ve Ferizli ilçelerine hareket etti. Mobil Destek Araçları bir hafta süreyle ilçelerdeki internet erişimi olmayan öğrencilere hizmet verecek.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER