Mühendishane’de Bahar Yarıyılı başladı

Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) tarafından geliştirilen Mühendishane eğitim projesinde bahar yarıyılı yapılan ilk ders ile başladı.

Mühendishane’de Bahar Yarıyılı başladı

2015 yılında İstanbul’da başlatılan Mühendishane projesi 2016-2017 eğitim yılında Mimar Sinan Mühendisler Birliği Sakarya Temsilciliği tarafından Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü KYK yurtlarında kalan mühendislik öğrencilerine yönelik olarak uygulanmaya başlatıldı.

Kar muhalefeti sebebi ile online yapılan bahar yarıyılı açılış programında öğrenciler Sağlıklı ve Kaliteli Hayat, Kritik ve Analitik Düşünme, Yapay Zeka, Proje Yönetimi derslerini işlediler. Sonraki haftalarda dersler kız öğrenciler için KYK Sakarya Kız Yurdunda, erkek öğrenciler için KYK Sabahattin Zaim Erkek Yurdunda devam edilecek.

Mühendis adayı 130 öğrencinin bulunduğu, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin yanı sıra uygulama becerilerinin de gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan projelerde; kritik analitik düşünme, kişisel hayat planı, iletişim, mukayeseli medeniyet tarihi, dünden bugüne bilim ve teknoloji vb. dersler işlenmektedir. Bunun yanında tecrübe paylaşımı programlarında alanında uzman isimler tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaktadır. Projede dersler 4 yıl süreyle güz ve bahar dönemlerinde 10’ar hafta şeklinde cumartesi günleri yapılmaktadır. 

Mühendishane projesinde dersler Sakarya ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü KYK kız ve erkek yurtlarında oluşturulan sınıflarda Mimar Sinan Mühendisler Birliği Sakarya temsilciliği tarafından organize edilmektedir.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER