Öğrenci toplulukları kıymetli işler yapıyor

Öğrenci topluluklarının başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, toplulukların kıymetli işler yaptığını vurgularken faaliyetlerin önemine değindi.

Öğrenci toplulukları kıymetli işler yapıyor

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, üniversitenin öğrenci topluluklarının başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle Rektörlük Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Toplantıya 42 topluluktan katılım sağlanırken Rektör Sarıbıyık; öğrencilerden gelen talepleri dinledi, soruları cevaplandırdı ve topluluklardan beklentilerini ifade etti. Toplantıda Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Orhan Yılmaz da yer aldı.

2’inci bir üniversite okumak gibi
Öğrenci topluluklarının etkin olmasının ve üye sayısının artmasının üniversite atmosferine ciddi katkılar sağladığını kaydeden Rektör Sarıbıyık, “Bu anlamda hepinizi kutluyorum. Çünkü çok kıymetli bir iş yapıyor, sorumluluk alıyor, etkinlikler düzenliyor ve arzu ettiğiniz alanda kendinizi geliştiriyorsunuz. Sadece derslerinizle sınırlı kalmıyor farklı alanlara da açılıyorsunuz. Teknolojik alandaki faaliyetleriniz üniversitemize de TEKNOFEST başta olmak üzere farklı alanlarda başarılar kazandırıyor. Spordan fotoğrafçılığa, sağlıktan tiyatroya uzanan geniş kapsamlı alandaki faaliyetleriniz üniversitemize olduğu kadar şehrin hayatına da canlılık katıyor. Öğrenci topluluklarında yer almak 2’inci bir üniversite okumak gibidir. En büyük avantajınız ise ilçelerimizde de yer alıyor olmanız. Biz sizlerin her zaman yanındayız. Elimizden geldiğince destekçiniz olmaya devam edeceğiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER