Öğretmen Açığına Müftülükten Takviye

Bu yıl uygulamaya konan 4+4+4 eğitim sistemi ile ilkokul ve ortaokul müfredatında seçmeli hale getirilen Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve Hz. Peygamberin Hayatı gibi derslerde oluşabilecek öğretmen açığının giderilmesi için çalışma başlatıldı.

Öğretmen Açığına Müftülükten Takviye
4+4+4 yasası ile ilkokul ve ortaokul müfredatına seçmeli Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve Hz. Peygamber’in Hayatı derslerinin eklenmesi bu branşlardaki öğretmen ihtiyacını gündeme getirdi. Oluşabilecek öğretmen açığının müftülükler bünyesinde görev yapan kamu görevlileri ile kapatılması için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta içi Kocaali Müftülüğü’nü ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, Kocaali Müftüsü Ahmet Halıcı’nın şu anda Hac’da olması dolayısı ile Kocaali Müftülüğü’ne vekalet eden Karasu Müftüsü Hüseyin İlbay ile bir süre görüştü.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin olumlu sonuçlandığı ve müftülüğün muvafakat verebileceği öğrenildi. Çalışma tamamlandığında Kocaali Müftülüğü bünyesinde görev yapmakta olan ilahiyat fakültesi mezunu yaklaşık 15 kamu görevlisi, ilkokul ve ortaokullarda Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve Hz. Peygamberin Hayatı gibi derslere öğretmen olarak girebilecek.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 16:12
SIRADAKİ HABER