Öğretmenin Emeği Sohbetin Demi Buluşması Söğütlü’de Gerçekleştirildi

Öğretmenin Emeği Sohbetin Demi Buluşması Söğütlü’de Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi” buluşmasında farklı branş ve kademelerde görev yapan 25 öğretmenimizle bir araya geldi. 

Öğretmenlerimizle eğitim-öğretime yönelik planladıkları ve hayata geçirdikleri faaliyetler hakkında sohbet eden Müdür Savaşçı, Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz tarafından yürütülen #NEHİR, #BilimSakarya, #SporSakarya, #SanatSakarya, #KitapSakarya, #KendineAyna gibi projeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Millî Eğitim Bakanlığının "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında Sakarya Valiliğinin himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen #ÖnceOkulÖncesi projesi ile 5 yaş okullaşma oranının %100’e, 4 yaş okullaşma oranının %75’e ve 3 yaş okullaşma oranının ise %50’ye ulaşmasını hedeflediklerini belirtti. Erken çocuklukta kazanılan olumlu davranışların önemini vurguladı.

Öğretmenler kitap okuma, akıl ve zekâ oyunları, kodlama gibi etkinliklere öğrencilerin bilişsel olarak gelişimlerine olan katkılarından dolayı daha çok yer verilmesi gerektiğini belirtirlerken okullardaki iyi uygulamalardan da örnekler verdiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı,  teknoloji ve doğanın iç içe geçtiği projelerle kodlama, sanat, spor, bilim gibi alanlarda öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için faaliyetler planlandığı bilgisini verdi.

Buluşmada Söğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Emel Şimşek ve öğrencisinin hazırladıkları dinleti büyük beğeni topladı. "Mağusa Limanı" türküsünün de söylendiği buluşmada şehit edilen öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın ve diğer tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıldı. 

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, buluşma sonunda öğretmenlerimize kitap hediye etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER