Öğretmenlere Trafik Eğitimi verildi

İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan çalışmalar neticesinde

Öğretmenlere Trafik Eğitimi verildi

İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan çalışmalar neticesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı öncesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm öğretmenlere “Mesleki Çalışma Programı” içeriğine Trafik Eğitimi konulu bilgilendirme faaliyeti eklendi.

Bu kapsamda Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personelleri tarafından tüm ilçelerde öğretmenlere Trafik Eğimi verildi. 

Sakarya Serdivan İlçesinde görev yapan öğretmenlere eğitimler İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personeli Polis Memuru Murat Ünal tarafından Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans salonunda verildi. 

Katılımın yoğun olduğu eğitim programında Polis Memuru Murat Ünal tarafından; Trafikte Yaya Önceliği, Seyir Halinde Cep Telefonu Kullanımı, Emniyet Kemerinin Önemi, Hız ve Hıza Bağlı Riskler, Dönüş Kuralları, Kavşaklarda Geçiş Hakkı Kuralları, Trafik Kazasının Olduğu Yerde Yapılması Gerekenler, Trafikte Saygı konularında bilgiler verildi.

Eğitime katılan öğretmeni Öznur Gümüş, aldığımız eğitim gerçekten gerçekçilik acısından ve videoların gösterimi acısından bizlere çok faydalı oldu. Toplum olarak atladığımız ve bilmediğimi şeyleri fark ettim.

Öğretmen  Elem Göktaş,  çocuklarımızın ve kendi güvenliğimiz acısından trafikte dikkat etmemiz gereken bütün konularla ilgili bizlere örnek olaylar gösterdi. Can güvenliğimiz için trafikte önemli olan noktaları bizlere hatırlattı.

Öğretmen  Bayram Yüksel, eğitimler gerçekten bizler için çok faydalı oldu, ve bizler için bir farkındalık oldu. Aslında bilinç altında biz bunları öğrendik ancak, uygulama noktasında bazı şeyleri gizlediğimizi, göz ardı ettiğimizi düşünüyorduk böylelikle bir farkındalık oldu.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER