Okullar, Minik Öğrencilerle Şenlendi

2020-2021 eğitim-öğretim yılı, ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’daki tüm okullarda da okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitimiyle başladı.

Okullar, Minik Öğrencilerle Şenlendi

Koronavirüs tedbirlerinin en ince ayrıntısına kadar uygulandığı okullar minik öğrencilerin gelişiyle âdeta şenlendi.

İlimiz genelinde 15.400 birinci sınıf, 9.600 okul öncesi öğrencisinin ders başı yaptığı ilk günde Adapazarı Şehit Ahmet Akyol İlkokulunda il protokolünün katıldığı bir program düzenlendi.

Programa Millî Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Murat Karasu, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Maske ve sosyal mesafe kurallarının uygulandığı programda okulun covid-19 timindeki öğrenciler, protokol üyelerine ve misafirlere dezenfektan uygulaması yaptılar.

Öğrencilerden oluşan halk oyunları ekibinin temassız halk oyunları ile kısa bir gösteri yaptığı program kapsamında protokol üyeleri altı ay aradan sonra ilk kez okullarıyla buluşan minik öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek hediye takdim ettiler. Sınıf ziyaretinde protokol üyeleri öğrencilerle birlikte ‘Yaşasın Okulumuz’ şarkısını okudular.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okullar açıldığında ilk gün ip atlayacağı sözünü yerine getirerek Şehit Ahmet Akyol İlkokulunun minik öğrencileriyle ip atlama faaliyetini gerçekleştirirken Vali Yardımcısı Murat Karasu da çocuklarla top sektirdi.

Okulların açılışı nedeniyle kendilerini ziyaret eden yöneticileri çiçeklerle karşılayan minik öğrenciler, okullarına kavuşmanın mutluluğu içinde olduklarını dile getirdiler.

Program sonunda Vali Yardımcısı Murat Karasu, Okul Müdürü Cumhur Karasu’ya ‘Okulum Temiz’ hijyen belgesini takdim etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER