Okullar Pazartesi Açılıyor

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı, 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

Okullar Pazartesi Açılıyor

İlkokul 1. sınıfların ve okul öncesi ana sınıflarının yüz yüze eğitimiyle açılacak eğitim-öğretim yılı nedeniyle 21 Eylül Pazartesi Günü saat 09.30’da Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni düzenlenecek. İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve eğitimciler, koronavirüs tedbirleri kapsamında Başöğretmen Atatürk’ün anıtına çelenk sunacaklar.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Adapazarı Şehit Ahmet Akyol İlkokulunda ilköğretim haftası açılış programı düzenlenecek. Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın da katılacağı program saat 11.00’de yapılacak.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, salgın sürecinin ilk zamanlarında okulların açılacağı ilk gün için verdiği sözü yerine getirerek teneffüste öğrencilerle birlikte ip atlayacak.

Okulların açılması ve İlköğretim Haftasının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, pazartesi günü itibariyle sınıflarımızın çiçek açacağını belirtti. Durmuş mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Uzun bir aradan sonra öğretmenleriyle “yüz yüze” gelecek çocuklarımızın mutluluğunu yüreğimde duyuyorum. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.”  sözünün yol göstericiliğinde, öğrenmenin mutluluğu ve öğretmenin huzuruyla yeni bir başlangıç yapacağımız bu günün heyecanı içindeyiz. 21 Eylül mini mini birlerimizin ve okul öncesi miniklerimizin günü. Sabırsızlıkla beklenen, heyecan, telaş ve sevinç karışımı unutulmaz bir gün. “İlk”okul, ilk öğretmen, yeni arkadaşlar, kitap kokusu, kalem kutusu ve yandaki sıradan gelen o merhaba sorusu: “Adını yazabiliyor musun?” :) Bizler, yavrularımızın sağlığı ve güvenliği için gerekli tüm önlemleri alıp elverişli bir öğrenme ortamı oluşturmayı görev bildik. Bize güvenerek evlatlarını emanet eden velilerimize de teşekkür ediyorum. Meraklı gözlerle sıralarınızda otururken “Öğretmeniiim!” diye havaya kaldırdığınız minik parmaklarınızdan öpüyorum, sevgili çocuklarım. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER