Okullar Yeniden Şenlendi

Yaklaşık üç aylık yaz tatilinin ardından Kocaalili 4 Bini aşkın öğrenci için 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk ders zili Pazartesi günü çaldı.

 Okullar Yeniden Şenlendi
Yeni eğitim yılının başlaması sebebiyle tebrik mesajı yayınlayan Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, öğrenci velilerini devamsızlık konusunda daha hassas davranmaları çağrısında bulundu.

Ders zili çaldı
Uzun süren yaz tatilinin ardından Kocaalili yaklaşık 4300 öğrenci için 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk ders zili Pazartesi günü çaldı. Kocaali’de hizmet veren ilk ve orta dereceli 29 kurum yaklaşık üç ay süren sessizliğin ardından yeniden renkli günlerine kavuştu. Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 29 kurumda 2012-2013 eğitim öğretim yılı için Kocaalili yaklaşık 4300 öğrenci eğitim alacak. Toplam 227 derslikte 166 öğretmen görev yapacak. Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre ilk ve orta dereceleri eğitim öğretim kurumlarında derslik başına düşen öğrenci sayısı 18 olacak. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında ise her sınıfta ortalama 23 öğrenci yer alacak.

Yeni sisteme merhaba
Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu. Altın ayrıca fındık sezonu olmasından dolayı çocuğunu bir süre geç göndermeyi tercih eden ailelere konuya daha hassas yaklaşmaları için çağrıda bulundu. Ahmet Altın “Uzun süren bir tatil döneminin ardından 2012-2013 eğitim öğretim yılına ve yeni eğitim sistemi olan 4+4+4 eğitim sistemine merhaba dedik. Öncelikle 2012-2013 eğitim öğretim yılının ve yeni eğitim sistemimizin, ilçemiz ve eğitim camiamız başta olmak üzere velilerimize ve değerli öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Haklarından mahrum bırakmayın
Fındık sezonu olmasından dolayı öğrencilerini okula geç gönder“Bölgemiz fındık bölgesi ve okullarımızın açılmış olduğu bu dönem, ilçemizde fındık ve iş sezonunun halen devam ettiği süreç ile çakışıyor. Dolayısı ile bazı öğrenci velilerimiz fındık bahçelerinde ikamet ediyor. Bu durum diğer yandan öğrencilerin okula geç gönderilmesini de gündeme getiriyor. Bazı öğrencilerimiz velileri tarafından bir iki hafta boyunca okula gönderilmeyebiliyor. Velilerimizi bu konuda daha hassas davranmaya davet ediyorum. Yeni eğitim sistemi ile birlikte kurumlarımızdaki eğitim kalitesi ve ciddiyet yükseldi. Okulların açıldığı ilk günden itibaren her öğrencimizin devamsızlık çizelgesi takip edilmeye başladı. Değerli velilerimizden çocuklarını, bir gün bile olsa eğitim haklarından mahrum bırakmamalarını ve okula devamlılığı sağlamalarını istiyoruz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER