Onlar geleceğin iş adamları

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’nün öğrencilere yönelik düzenlediği eğitim faaliyetleri kapsamında Karşı Mahalle Ortaokulu’nda İş ve Meslek Danışmanlığı konulu seminer programı düzenlendi.

Onlar geleceğin iş adamları
banner97
121 öğrenci katıldı
Ortaokul düzeyindeki öğrencilerin iş hayatı ve meslek seçimi konusunda bilgilendirilmesi amacıyla Sakarya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında Karşı Mahalle Ortaokulu’nda İ ş ve Meslek Danışmanlığı konulu seminer programı düzenlendi okula ait çok amaçlı salonda İş ve Meslek Danışmanları Sena Köse Durgun ve Zeynep Baysal’ın katılımı ile gerçekleşen seminere 7 ve 8. sınıflardan toplam 121 öğrenci katıldı.

Uzmanlar katıldı
Yaklaşık bir saat süren seminer programında öğrencilere, sınavla öğrenci alan liselerin yanı sıra sınavsız öğrenci alan liseler tanıtıldı. Lise eğitimi sonrası mezun olunan liseye göre öğrencilerin yerleşebilecekleri yüksek eğitim kurumları hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve mesleki anlamda yeterli olgunluğa ulaşabilmeleri için gayret gösterdiklerini vurgulayan Müdür Yardımcısı Ömer Ünal “Biz eğitimciler öğrencilerimize iş ve meslekler hakkında sürekli olarak bilgi aktarıyoruz. Onlar geleceğin iş adamları.  Ancak bu konuda uzman kişilerin öğrencilere rehberlik etmesi ve bilgi aktarmasının çok daha yararlı olduğunu gördük, kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER