Örgün Eğitimden Farkı Yok

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitim başlayacak.

Örgün Eğitimden Farkı Yok

Eğitime verilen bu arada yapılacak uzaktan eğitimin nasıl olacağı konusu ise velilerin en çok merak ettiği ve sorduğu soruların başında geliyor.


Ebeveynler Yeterince Hazır Değil
İnternet üzerinden uzaktan eğitim veren dijital eğitim platformlar henüz yeterince yaygınlaşmış değil ve bu nedenle veliler de konu hakkında detaylı bilgi sahibi değiller. Adabilim Okulları Rehberlik Öğretmeni Emrah Yesir konu ile ilgili olarak “Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yaptığı açıklamaya göre uzaktan eğitim yayını 3 farklı kanaldan yapılacak. Velilerimiz eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden de günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecek. Fakat biz okul olarak dijital eğitim platformlarında yaşanabilecek olası aksaklıkları önlemek adına rehberlik ekibimizle ebeveynlerin sistemi nasıl kullanacakları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmaları için bu platformların ayrı ayrı sunum videolarını hazırlayarak velilerimize ulaştırıyoruz” dedi.

Profesyonel Eğitim Platformları
“Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu olan EBA’nın yanı sıra sezon başından bu yana okulumuz kullanmış olduğu profesyonel dijital eğitim platformları olan VCloud ve Raunt ile uzaktan eğitim modeline her anlamda hazır. Bu platformlarda her öğrencilerimize özel kişiselleştirilmiş öğrenme ortamı, detaylı analizlerle, eksiklere özel yönlendirmeler ve hedef odaklı çalışarak zaman kazanmalarını sağlayan içerikler yer alıyor. Yine öğretmenlerimiz öğrencilerimize günlük veya haftalık ödevler tanımlayabiliyor, velilerimizde aynı sistem üzerinden öğrencimizin durumunu takip edebiliyor. Bu sistemle öğrencilerimizin mevcut süreci en verimli şekilde tamamlayabilmesi adına eksik nokta ve açık kapı bırakmıyoruz. Yani örgün eğitimden farkımız yok diyebiliriz” dedi.

Okul Öğrenci ile Güzel
Şartlar ne olursa olsun okulun öğrenci ile birlikte anlamlı ve güzel olduğunu ifade eden Yesir “Temenni ediyoruz ki bu süreç en kısa sürede tamamlanır ve öğrencilerimiz sağlıklı bir şekilde tekrar okullarına dönerler” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER