Pandemi Döneminde Uzaktan Eğitim Modeliyle İslami İlimler Fırsatı

Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı İlmi Araştırmalar Merkezi – İLAM bünyesinde hizmet veren Hüdâyi Uzaktan Eğitim Merkezi (HUZEM) kayıtları devam ediyor.

Pandemi Döneminde Uzaktan Eğitim Modeliyle İslami İlimler Fırsatı

HUZEM Uzaktan Eğitim Modeli 6. Yılında
COVID-19’un neden olduğu salgın döneminde İslami İlimler öğrenmek isteyen 7’den 70’e herkes bu eğitime katılabiliyor.
COVID-19 salgını dünyada birçok şeyi değiştirdiği gibi eğitimde de uzaktan eğitim modelini ön plana çıkardı. Yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği eğitim hizmetleriyle tecrübeli bir vakıf olan Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı’nın eğitim kurumlarından biri olan İlmi Araştırmalar Merkezi – İLAM bünyesinde hizmet veren Hüdâyi Uzaktan Eğitim Merkezi (HUZEM) de 6 yıllık uzaktan eğitim tecrübesine sahip. Programa katılmak isteyenler için belli bir mezuniyet ve yaş sınırı şart koşmayan HUZEM, İslami ilimler alanında kendisini geliştirmek isteyen herkese pandemi döneminde de fırsatlar sunuyor.
Hüdayi Uzaktan Eğitim Merkezi (HUZEM), internet üzerinden sanal sınıflar ortamında İslâmi İlimler eğitimi veren bir sistemdir. Tefsir, Hadis, İlmihal, Akaid, Siyer ve Tasavvuf konularında kendisini geliştirmek isteyen ve fiziki olarak bir imkân bulamamış herkese ilâhiyat eğitimi veren HUZEM, 6 yıldır kesintisiz bir şekilde eğitim vermeye devam ediyor.

HUZEM’DE DERSLER NASIL İŞLENİYOR?
HUZEM’de dersler alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, istediğiniz her yerden, bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak takip edilebiliyor.
Dersler Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı İlmi Araştırmalar Merkezi’nin (İLAM) akademik kadrosunda yer alan, alanında uzman hocalar tarafından veriliyor. 
İslami ilimler konusunda kendisini geliştirmek isteyen ve fiziki olarak bir imkân bulamamış kişilere ilâhiyat eğitimi veren HUZEM, “Giriş Seviyesi” ve “İkinci Seviye” olmak üzere, iki seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 2 dönem yani 1 öğretim yılı sürmektedir. Her bir seviye, 14 hafta güz dönemi ve 14 hafta bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 hafta ve 2 dönem sürmektedir.
İnternet üzerinden sanal sınıf ortamında görülen canlı dersler hafta içi akşam saatlerinde işleniyor. Aynı zamanda sisteme kaydedilen derslerin tekrarını öğrenci istediği zaman izleyebiliyor. Dönem sonunda internet üzerinden yapılan sınavda başarılı olan öğrencilere ise “HUZEM Sertifikası” veriliyor.

HUZEM’İN HEDEFİ NEDİR?
Temelde İslami ilimler eğitimi vermek üzere 2014 yılında kurulan HUZEM, 6 yıldır kesintisiz bir şekilde eğitim ve öğretim hizmetlerine devam ediyor. Amacı ilahiyat eğitimi vermek olan programda, bireylerin temel İslami ilimlerde belirli bir düzeye ulaşabilmeleri hedefleniyor. Dileyen herkesin katılabildiği HUZEM’den bugüne kadar 2500’den fazla öğrenci eğitim aldı. HUZEM’de güz ve bahar olmak üzere iki ayrı dönemden oluşan dersler 14-14 olmak üzere toplamda 28 haftayı kapsıyor.
HUZEM hakkında daha detaylı bilgi ve online kayıt için www.huzem.org web adresini ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Tel: 0216 428 39 60 Dâhili: 292 – Whatsapp: 0534 083 51 22 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER