Rektör Sarıbıyık’tan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, “Ülkemize el uzatmak isteyenler ve darbe severler için ibret olacak halkın bu zaferi yıllar boyunca unutulmayacak” dedi.

Rektör Sarıbıyık’tan 15 Temmuz mesajı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz’un Türkiye’de darbelerin ve idari vesayetin yerinin artık olmadığını net bir şekilde ortaya koyduğunu vurgulayan Sarıbıyık, “Kahraman yurttaşlarımız bir an bile düşünmeden canlarını ortaya koydular. Millet iradesi dışında bir iradenin Türkiye’ye istikamet veremeyeceğini sadece darbeci Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına değil, onları maşa olarak kullanan dış mihraklara da gösterdiler.

Ülkemizin tarihindeki en büyük kırılma noktalarından birisi; gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine milletimizin tanklara, silahlara ve uçaklara karşı koyan iradesiyle başarıyla aşıldı. Darbenin üzerinden 4 yıl geçti. O gece yaşatılan acılar ve gösterilen kahramanlıklar tazeliğini koruyor. Ülkemize el uzatmak isteyenler ve darbe severler için ibret olacak halkın bu zaferi yıllar boyunca unutulmayacak.

Bizler de darbe sevdalılarına ve ülkemize zarar vermek isteyenlere prim vermeden ülkemiz için daha çok çalışmayı sürdüreceğiz.  15 Temmuz gecesi gösterdikleri kahramanlıkla şehadete ulaşan şehitlerimizden, gazilerimizden ve darbeye sonuna kadar direnen milletimizden Allah razı olsun. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize hayırlı güzel ömürler nasip etsin” diye konuştu. 
 

SUBÜ Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER