Sakarya'da Bilimin 7 Rengi projesi TÜBİTAK 4007'de kabul edildi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Bilimin 7 Rengi' projesi TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında kabul edilen 54 proje arasında yer aldı.

Sakarya'da Bilimin 7 Rengi projesi TÜBİTAK 4007'de kabul edildi

Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan projeler arasında kabul edilen ve TÜBİTAK tarafından hibelendirilen Bilimin 7 Rengi projesinde; Sakarya Valiliği, Serdivan Belediyesi, Toyota, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Kocaeli Bilim Merkezi, Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, MBA Akademi ve Genç Mucitler Kulübü projeyi destekleyen kurumlar olarak yer almaktadır.

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulama süreci ileri bir tarihe ertelenen proje kapsamında ilimizde üç gün boyunca devam edecek bilim şenliği yapılması planlanıyor.

Şenlik programında;
-    Planetaryum gösterisi, 

-    Bilim Tarihi Paneli-Söyleşiler, 
-    3 gün boyunca sürecek olan 63 çeşit atölye ve çeşitli sergiler yer almaktadır.

7 farklı şehrimizden Sakarya’ya gelecek olan akademisyen, bilim insanı, öğretmen ve bilim gönüllülerin yer aldığı 111 kişilik proje ekibi, ilimizde birçok bilimsel atölye, gösteri, söyleşi ve etkinlik gerçekleştirilecekler. 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda ilimizin birçok projesinin kabul görmesinden mutluluk duyduklarını belirterek çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER