Sakarya EYUDER’den İlçe Temsilcileri Toplantısı

Merkezi Ankara’da bulunan ve Eğitim alanında Türkiye’nin en köklü derneklerinden kısa adı EYUDER olan Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği Sakarya Temsilciliğinin aylık olağan toplantısı yeni yerinde yapıldı.

Sakarya EYUDER’den İlçe Temsilcileri Toplantısı

 EYUDER İl Temsilcisi ve aynı zamanda EYUDER yönetim kurulu üyesi Cemil Kurt başkanlığında düzenlenen toplantıya ilçe temsilcileri ve üyeler katıldı.
Serdivan ilçesindeki yeni ofis merkezinde kahvaltı etkinliği ile başlayan toplantıda il sürecinde derneğin yaptığı eğitim içerikli çalışmalar değerlendirildi.
 
7 eğitim derneğinin birleşmesiyle Eylül 2019 tarihinde kurulan ULEDEF (Ulusal Eğitim Dernekleri Federasyonu) oluşumu konusunda ayrıntılı bilgi veren EYUDER İl Temsilcisi Cemil Kurt derneğin genel amaçlarından birinin eğitimcilerin meslek odasına kavuşması olduğunu söyledi.

‘İşimiz Eğitim Gücümüz Eğitim’ Vizyonuyla hareket eden EYUDER’in eğitim uygulama sahası ile Akademik camiayı bir araya getirdiği 2 kongresinden biri olan ve 7-8-9 Ekim 2019 tarihinde Hatay Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesinde gerçekleştirilen UEDFOR (Ulusal Eğitimde Dönüşüm Formu) süreci ve Sakarya EYUDER olarak verilen katkılar değerlendirildi. 
 
Toplantıda Sakarya eğitimine katkı vermek amacıyla EYUDER İl Temsilciliği tarafından hazırlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne önerilecek iş birliği protokolünün ana çerçevesiyle ilgili çalışmalara son şekli verildi.
Bunun yanında 7-8-9-10 Kasım 2019 tarihinde Antalya’da yapılacak olan Eğitim Yönetimi ve Eğitim Uygulamalarını bilimsel süreçler içerisinde uygulamadan gelen güç ile Ulusal ve Uluslararası düzeyde bir araya getiren gelenekselleşmiş EYFOR X (Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu) Kongresine verilecek katkılar konusunda istişarede bulunuldu.
 
Sakarya EYUDER’in aylık toplantısının yapıldığı gün yeni yaşına giren Adapazarı İlçe Temsilcisi Yalçın Akaltın’a dernek üyeleri tarafından sürpriz bir kutlama yapıldı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER