Sakarya MEM'den Yüz Yüze 2. Aşama Eğitim Açıklaması

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül'de ilkokul 1.sınıflar ve okul öncesi öğrencileri için başlayan yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının 12 Ekim Pazartesi günü yeni sınıfların katılımıyla başlatılacağını açıkladı.

Sakarya MEM'den Yüz Yüze 2. Aşama Eğitim Açıklaması

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Bakan Selçuk'un basın toplantısında açıkladığı ikinci aşama eğitimin satır başlarını yayımladı.

Afiş çalışması ile Sakarya MEM'in sosyal medya hesaplarından duyurulan açıklamada yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının 12 Ekim Pazartesi günü ilkokulların tüm sınıfları, ortaokul 8 sınıf, lise 12. sınıf ve özel eğitim öğrencilerinin katılımıyla başlayacağı belirtildi.

Bakan Selçuk'un yaptığı açıklamaya dayanılarak hazırlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi.

İlkokul 2, 3, 4. sınıflar ile ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz. Özel okullar da bu doğrultuda sınıflarını açabilecek.

Yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık ve öğrencilerimiz haftada 2 gün okulda olacaklar.

Sınıf mevcutlarımız daha önce olduğu gibi gruplara ayrılarak azaltılacak. Okulda kalma süreci eskisine oranla kısaltılacak.

Veliler, çocuklarını isteğe bağlı okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek. Yüz yüze eğitime katılmayacak öğrenciler de müfredattan sorumlu olacak.

Yüz yüze eğitim 12 Ekim Pazartesi günü tüm ilkokullar ile yapılan yönetmelik değişikliğine bağlı olarak öğrenci sayısına bakılmaksızın köy okullarında da başlayacak. Hangi köy okullarının açılacağına İl Hıfzıssıhha Kurulları karar verecek.

EBA’daki tüm yayınlar o an izleme imkânı bulamayan öğrencilerimiz için günde üç kez tekrarlanacak.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER