Sakarya MEM’de Eğitim Yılı Sonu Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla ilçe millî eğitim müdürleriyle eğitim yılı sonu değerlendirme toplantısı düzenledi.

Sakarya MEM’de Eğitim Yılı Sonu Değerlendirme Toplantısı

16 ilçe millî eğitim müdürü ile il millî eğitim yöneticilerinin katıldığı toplantıda 2021-2022 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen değerlendirme toplantısında bir yılın tüm faaliyet alanlarını kapsayan genel bir tablo ortaya konuldu.

İlçe millî eğitim müdürlerinin kendi bölgelerindeki eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi verdiği toplantıda yaz döneminde ve 12 Eylül’de başlayacak 2022-2023 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalarla ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu. 

Toplantıda; okulöncesi okullaşma, yaz anaokulu çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayıları #SporSakarya, #SanatSakarya, #YetenekSakarya, #BilimSakarya ve diğer yerel projelerle ilgili yürütülen etkinlikler, TÜBİTAK, TEKNOFEST, Bilim Olimpiyatları vb. yarışmalarla ilgili yürütülecek faaliyetler, Mesleki Eğitim alanındaki çalışmalar, Hayat Boyu Öğrenme alanındaki çalışmalar, #NEHİR Projesi kapsamında akademik başarıyı artırmaya yönelik faaliyetler, Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi ve Çevre Dostu 1000 Okul Projesiyle ilgili faaliyetler, Fikri Sinai Haklar konusunda Patent, Tescil başvurularındaki gelişmeler, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), yeni eğitim yatırımları ve okullarımızdaki onarım çalışmalarıyla ilgili konular ele alındı.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, yüz yüze eğitimin kesintisiz şekilde uygulandığı 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilimiz genelinde başarılı geçtiğine vurgu yaparak, çocuklarımız için fedakarca destek veren öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, ilçe yöneticilerimize, il yöneticilerimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür etti.

2021-2022 eğitim öğretim yılı hakkında bilgi veren ilçe millî eğitim müdürleri yaz dönemi ve yeni eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş, öneri ve taleplerini ilettiler.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER