Sakarya Mem’den Öğrenci̇lere Onli̇ne Sınav Desteği̇ Tüm Hızıyla Devam Edi̇yor

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi uzaktan öğrenme sürecinde Sakaryalı öğrencilerin kazanım eksikliklerini belirlemek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Sakarya Mem’den Öğrenci̇lere Onli̇ne Sınav Desteği̇ Tüm Hızıyla Devam Edi̇yor

LGS VE YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilere her hafta ulaşan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü; 5.,6.,7.,9.,10.,11. sınıf düzeyinde Online Kazanım Sınavının 2.’sini 7 Haziran Pazar günü yaparak öğrencilere desteğini sürdürecek.

Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ; yoğun bir şekilde devam ettikleri uzaktan eğitim sürecinin geri dönüşlerini bu sınavlarla değerlendirdiklerini, bu veriler ışığında eylül ayında yapılması planlanan telafi eğitimlerinin çok daha verimli geçirileceğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş; ‘’5.,6.,7. sınıf düzeyinde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden toplam 270 soru ile 9,10,11. sınıf düzeyinde Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya ve Tarih derslerinden toplam 315 soru ile öğrencilerimizin kazanım düzeyleri belirlenecek ve yaptığımız çalışmalara yeni bir yön ve hız kazandıracak.’’ dedi.

7 Haziran Pazar günü saat 12.00’de başlayacak sınavın tüm gün devam edeceğini, öğrencilerin soru çözümlerine 8-12 Haziran tarihleri arasında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü YouTube  kanalından canlı olarak ulaşabileceklerini belirten Durmuş, diğer Online Kazanım Sınavında olduğu gibi bu sınava da yoğun bir katılım beklediklerini ifade etti.

Öğrencilerimizin çalışma azim ve kararlılıklarını destekleyecek olan uygulamamız, onlardan gelen yoğun ilgiyle pekiştirilerek yaz döneminde de aktif bir şekilde yürütülecektir.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER