Sakarya MEM’den Telafi Eğitimi Son Test Uygulaması

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, telafi eğitimi dönemiyle ilgili olarak ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik son test uygulama sınavı yapacak.

Sakarya MEM’den Telafi Eğitimi Son Test Uygulaması

18 Eylül 2020 Cuma günü 10.00- 00.00 saatleri arasında uygulanacak sınavda ortaokullara Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü derslerinden; lise öğrencilerine ise TDE, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih ve Coğrafya derslerinden onar soru yöneltilecek. 

Sınav bağlantısı, sınav sabahı tüm okullarla paylaşılacak. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünün web sitesinde yayımlanacak. Sınava girebilmek için her öğrencinin bir gmail hesabı kullanması gerekecek. Sınavını bitiren öğrenci "Gönder" butonuna bastıktan sonra karnesine otomatik olarak kendi mail adresinden ulaşabilecek. Okul ve ilçe karneleri oluşturularak ilgili kurumlara gönderilecek.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, salgın sürecindeki eksikliklerle ilgili telafi dönemini kapsayan sınav nedeniyle tüm öğrencilere başarılar diledi. Durmuş, sınavda kullanılan soruların çözüm videolarının 21 Eylül'den itibaren İl MEM’in Youtube kanalından canlı olarak yayımlanacağını belirtti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER