Sakarya MEM’den ‘Uzaktan Eğitimde Dijital Veli Nasıl Olunur?' Rehberi

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü, içinde bulunduğumuz salgın dönemi nedeniyle yüz yüze eğitimle birlikte uygulanacak uzaktan eğitim sürecinde velilerimiz için bilgilendirme rehberi hazırladı.

Sakarya MEM’den ‘Uzaktan Eğitimde Dijital Veli Nasıl Olunur?' Rehberi

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, zorlu yaşam olayları karşısında özellikle de eğitim-öğretim yılı başlangıcında velilerimizin çeşitli kaygılar duymasının çok doğal olduğunu belirterek “Eğitimde yaşanan değişim ve dönüşümün muhatabı hepimiziz. Çözüm süreçlerini hep birlikte oluşturup riskten büyük tedbirler alarak zorlukları aşacağız.” dedi.

Velilere yönelik hazırlanan rehberin her sayfasının önemli olduğuna vurgu yapan Durmuş, “Çocuklarımızın sağlığı için velilerimizle birlikte hareket edeceğiz. Eğitimin en önemli paydaşları olan siz velilerimizden uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ve verimli yürütülebilmesi noktasında eğitim paydaşları arasında koordinasyon ve iş birliğinin sağlanmasına yönelik oluşturulan çevrim içi iletişim gruplarına katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Sınıfınız için hazırlanmış olan uzaktan eğitim ders programı, EBA ders programı ve ödev takip grupları ile sürecin planlı ve programlı yürütülmesi için sizlerin bu gruplarda yer almanız çok önemlidir” dedi.

Hazırlanan rehberde çocuklarımızın sağlığından EBA uygulamalarına, evde eğitimin nasıl yapılacağına, nereden destek alınacağına, öğrenme planlarına kadar birçok sorunun cevabının yer aldığını belirten Durmuş, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün bu geçiş sürecinde de çözüm odaklı analizler yaparak olumlu bir bakış açısıyla öğrencilerimizin ve velilerimizin 1,5 metre ötesinde olduğunu kaydetti.

Hazırlanan veli rehberi, okullarımız aracılığıyla velilere ulaştırıldı.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER