Sakarya  "Minecraft Eğitim Challenge 2020" İçin Hazırlanıyor

Sakarya'da öğretmen ve öğrencilerimiz Minecraft Eğitim Challenge 2020’de yer almaya ve “Minecraft ile Daha İyi Bir Dünya Tasarlama”ya hazırlanıyor. 

Sakarya  "Minecraft Eğitim Challenge 2020" İçin Hazırlanıyor

Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi kapsamında Microsoft Türkiye İDE Danışmanlık tarafından verilen eğitimlere katılan ilimiz bilişim öğretmenleri ve öğrencileri 29 Mayıs 2020 Cuma gününe kadar projelerin teslim edilebileceği Minecraft Eğitim Challenge’da ilimizi temsil etmek için çalışmalara başladı.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, müdürlüğe bağlı Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi ve Mucit Akademisi koordinasyonu ile yürütülen çalışmalarda Minecraft: Eğitim Sürümü’nün uzaktan eğitime destek sağlamasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin motive olmalarını ve okulla ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam etmesi için ilham verici olmasının amaçlandığını belirtti. 

Durmuş oyun tabanlı ve kodlamaya dayalı yeni nesil öğrenim aracı Minecraft: Eğitim Sürümü’nü kullanacak öğrencilerin erişebilirlik, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık temaları gibi gerçek dünya problemlerine yenilikçi çözümler geliştirebileceklerini ifade etti.

Her yıl tüm dünyada gerçekleştirilen Minecraft challenge’ları öğrencilere bir görev vererek onları ilham verici çözümler tasarlamaya davet ettiğini kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; "Bu görevler, yeni nesil bir araba inşası, okulunuzun sürdürülebilir bir versiyonu, yaşadığınız şehir için yeni bir park tasarımı, enerji tasarruflu bir ev tasarımı ya da tarihten bir sahnenin ya da yerel bir kent simgesinin yeniden oluşturulmasını içerebiliyor.
Aynı zamanda, öğrencilerin sosyal izolasyon durumuna rağmen, Minecraft: Eğitim Sürümü ile öğrenimlerine etkin ve eğlenceli bir şekilde devam etmesine imkân sağlıyor. Geleceğin Dilinde Geleceğimizin Tasarlanacağı Minecraft Eğitim Challenge'a ilimizi temsilen katılacak olan öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize başarılar diliyorum." dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER