Sakarya Ülkü Ocakları’ndan Yaz Gelişim Programına davet

Sakarya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, eğitim ve öğretim sezonu boyunca gerçekleştirdiği faaliyetlerini yaz ayların da devam ettiriyor.

Sakarya Ülkü Ocakları’ndan Yaz Gelişim Programına davet

Başkan Kadir Şentürk, Ortaöğretim düzeyindeki gençlere yönelik hazırlamış oldukları programa dair açıklamalarda bulunarak, “Okuyan, araştıran, analitik düşünen, sporu seven gençlerimiz için bu yaz dolu dolu geçecek bir program hazırladık. Şehidimiz Ertuğrul Dursun Önkuzu’nunismini verdiğimiz programa tüm gençlerimizi davet ediyoruz.” dedi. 
 
Eğitim ve öğretim faaliyetleriyle yıl boyunca gençlerin gelişimine katkı sunan Sakarya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, gençlerin yaz aylarını da nitelikli geçirmeleri adına zengin içeriklere sahip bir gelişim programı hazırladı. Ortaöğretim teşkilatının koordine edeceği ve ortaöğretim düzeyindeki gençleri kapsayan programda, kültür, sanat, sosyal sorumluluk, kişisel gelişim seminerleri, kurslar, dini eğitimler, akıl ve zeka oyunları başlıklarında içerikler gençlerle buluşacak. 
 
Gençlerimizin Gelişimini Önemsiyoruz
Şehit Ertuğrul Dursun Önkuzu Yaz Gelişim Programı’na dair açıklamalarda bulunan Başkan Şentürk, “Başta ülkemiz, daha sonra da Türk-İslam dünyası kendini geliştiren, okuyan, araştırmayı seven, kültür ve sanatı önemseyen, sporla zindeliğini koruyan vatanperver gençlerimize ihtiyaç duyuyor. Ülkemiz, kendini nitelikli yetiştiren gençlerin omzunda yükseliyor. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ‘Hepiniz birer Türk Bayrağısınız, bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin’ diyerek işaret ettiği gençliğimizin Türk-İslam aleminin ümidi olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle genç kardeşlerimizin yaz aylarında vakitlerini daha nitelikli geçireceğini düşündüğümüz Şehit Ertuğrul Dursun Önkuzu Yaz Gelişim programına tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz.” şeklinde konuştu. 
 
Programda Neler Var?
Düzenlenen gelişim programında ise birbirinden önemli başlıklar yer alıyor. Seminerler ve Kişisel Gelişim Programları başlığı altında Milli Değerler Semineri, Fikir ve İdeolojik Donanım Semineri, Eğitim-Öğretim Faaliyetleri başlığı altında, Konu Tekrarı, Soru Çözümü, Osmanlıca Kursu, İlk Yardım Kursu, Dini Eğitim başlığı altında, Temel Dini Eğitim, Değerler Eğitimi, Peygamberimizin Hayatı, Kuran-ı Kerim Eğitimi, Spor Faaliyetleri başlığı altında, Futbol ve Basketbol, Spor Kursları başlığı altında, Boks Eğitimi, Masa Tenisi Eğitimi, Sanat Kursları başlığı altında, Bağlama Kursu, Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri başlığı altında Şehit Aileleri ve Şehit Kabirlerine Ziyaret, Sokak Hayvanlarına Bakım, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler başlığı altında Müze Ziyareti, Doğa Kampı, Kütüphane Ziyareti ve üyeliği gibi geniş yelpazede bir gelişim programı gerçekleşecek. 
 
Ortaöğretim düzeyinde gerçekleşecek programa kayıt olmak isteyenler 0 541 903 82 54 numaralı telefondan tüm detayları öğrenebilecek.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER