Sakarya Üniversitesi, 17 Ülkede YÖS Sınavı Düzenledi

Uluslararasılaşma sürecinde Türkiye’nin lokomotif üniversitelerinden biri olan Sakarya Üniversitesi, 2022-2023 akademik dönemi için 17 ülkede Sakarya YÖS sınavı düzenledi.

Sakarya Üniversitesi, 17 Ülkede YÖS Sınavı Düzenledi

Sakarya Üniversitesinde eğitim hayatını sürdürmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için önemli bir sınav olan Sakarya YÖS, 4 Haziran Cumartesi günü yurt dışında 16 ülke 19 merkez, yurt içinde ise 7 şehirdeki 8 merkezde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 7 bin öğrencinin iştirak ettiği sınavla ilgili olarak tüm merkezlere gerek idari gerek akademik personel olarak iki kişi görevlendirildi. Sınav güvenliğini en öncelikli husus olarak belirleyen Sakarya Üniversitesi, bu anlamda gerekli tüm önlemleri, paydaş olarak çalıştığı üniversite ve resmî kurumlarla beraber aldı.

Süreçte emeği geçen tüm personele teşekkürlerini sunan Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, gelecek akademik dönemde Sakarya Üniversitesinde eğitim görecek uluslararası öğrencilerin akademik başarıları ve sosyo-kültürel uyum süreçleri çerçevesinde gereken tüm çalışmaların eksiksiz yapıldığını da ifade etti.

Sakarya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (Sakarya YÖS), uluslararası öğrencilerin girebilecekleri ve elde ettikleri sonuçlar ile üniversitemize öğrenim için lisans ve ön lisans seviyelerinde başvurabilecekleri bir sınavdır.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER