Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi TR DİZİN’e Kabul Edildi

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, TÜBİTAK ULAKBİM TR DİZİN (TR DİZİN) endeksine kabul edildi.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi TR DİZİN’e Kabul Edildi

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 2013 yılından beri yayımlanan Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi (SHD), son bir yıldır yürüttüğü çalışmaların meyvelerini aldı. Dergi, TÜBİTAK ULAKBİM TR DİZİN (TR DİZİN) endeksine kabul edildi. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi böylelikle TR DİZİN’de taranan hakemli dergi statüsüne girmeye hak kazandı.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi böylece, TR DİZİN endeksine taranan 23 hukuk fakültesin dergisinden birisi oldu.

Konuyla ilgili Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden yapılan açıklamada, SHD’nin TR DİZİN endeksine kabul edilmesiyle, hukuk fakültemizin akademik alandaki tanınırlığına ve güvenilirliğine önemli katkılar sağlaması beklendiği ifade edildi. Açıklamada öte yandan, “Bu gelişme ayrıca Türkiye’de hukuk alanında yapılacak akademik çalışmaların görünürlük kazanması ve uluslararası standartlara yaklaşması bakımından da önem arz etmektedir” denildi.

Bu vesileyle SHD’nin sayıları DergiPark üzerinden de erişime açıldı. SHD’ye ayrıca Jurix veritabanından ve https://sakaryahukukdergisi.sakarya.edu.tr adresinden açık erişim sağlanabiliyor. Bu sayede SHD’nin bilinirliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

TR DİZİN Nedir?
TR DİZİN, Türkiye’de akademik bilgiye erişimi kolaylaştıran, akademik çalışmaların görünürlüğünü arttıran ve bilimsel dergilerin uluslararası standartlara uygun şekilde yayın hayatlarına devam etmelerini sağlayan ulusal düzeyde en saygın atıf endeksidir.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER