Sakarya Üniversitesi ile Koop-İş Anlaştı

Sakarya Üniversitesi ve Koop- İş Sendikası ile işçi personellerinin şartlarının iyileştirilmesi adına anlaşma sağlandı.

Sakarya Üniversitesi ile Koop-İş Anlaştı

Taraflar arasında yürütülen görüşmeler neticesinde Birinci Dönem Toplu İş Sözleşmesi Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Koop-İş sendika Genel Başkanı Eyüp Alemdar arasında imzalandı. 

‘İyi bir iş ortamı oluşturma hevesi içerisindeyiz’
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Türk-İş ‘in hem Türkiye için hem de sendikacılık anlamında katkısı önemli.  Bu çerçevede bu süreci Koop-İş Sendikası ile tamamlamış olduk” dedi. 
Rektör Savaşan, “Sürekli işçiler bizlerin bir paydaşı, birlikte çalışıyoruz. Özellikle zor zamanlarda ve kritik görevlerde onlara büyük bir sorumluluk düşüyor. Üniversitemizin lojistik işlerinin iyi yürümesi sürekli işçilerin gayreti ile ilerliyor.  Çalışanlarımızın memnuniyetlerini gördükçe biz de mutlu oluyoruz. İşçilerimizin çalışma koşullarını iyileştirme, onlara iyi bir iş ortamı oluşturma hevesi içerisindeyiz” şeklinde konuştu.  

İş barışının korunacağından eminiz
Bugünden itibaren sürekli işçilerin daha da istekli çalışacaklarından ve iş barışının korunacağından emin olduğunu belirten Prof. Dr. Savaşan, sendikayla her anlamda işbirliğinin de devam edeceğini söyledi. Rektör Savaşan, SAÜ bünyesinde sendika ile yoğun mesai harcayan SAÜ Genel sekreteri,  daire başkanları ve teknik ekibe müteşekkir olduklarını sözlerine ekledi.

SAÜ ile ortak çalışmaktan mutluyuz
İmza töreninde konuşan Koop-İş Sendika Genel Başkanı Eyüp Alemdar, “Sakaryalı olarak Sakarya Üniversitesi ile birlikte sözleşme imzalamak bizler için onur verici. Üniversiteler ile yapılan her türlü ortak çalışmalarda biz Koop-İş Sendikası olarak mutluluk duyacağız. Sözleşmemizin çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından taraflar Birinci Dönem Toplu İş Sözleşmesine imzaları attı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER